Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak zrobić namiot z trzciny i przeżyć mroźną noc? Zobaczcie (zdjęcia)

Kiedy za oknem mróz, a w domu jest wam za ciepło, możecie spędzić czas w ekstremalnych warunkach, pod gołym niebem. Jak to bezpiecznie zrobić? Pokazują nam to założyciele firmy zajmującej się szkoleniami ze sztuki przetrwania oraz survivalu.

Większość z was patrząc na warunki pogodowe za oknem myśli o tym, żeby jak najszybciej dotrzeć do ciepłego domu. Są jednak tacy, którzy z tego domu wychodzą, aby spędzić noc pod gołym niebem przy temperaturze sięgającej kilku, czy kilkunastu stopni poniżej zera.

Chcąc przetrwać na otwartym terenie, przy takich temperaturach, należy wcześniej przygotować się do wyprawy. Chodzi tu m.in. o zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Najważniejsze jednak w tym wszystkim są umiejętności oraz wiedza przydatna do radzenia sobie w ekstremalnych warunkach.

Partyzanci Lubelszczyzny, to grupa osób, która od pewnego czasu organizuje szkolenia podczas, których można nauczyć się pradawnych technik przetrwania, nauki topografii, nawigacji oraz wykorzystania zasobów leśnych.

Wiedza zdobyta podczas takich zajęć przydaje się również w życiu codziennym. Przy obecnej technice, komputeryzacji zderzenie się z działaniami w środowisku naturalnym, trudnościach w pozyskiwaniu wody, pożywienia oraz bytowaniem utwierdzi każdego, że warto szanować to w jak komfortowych warunkach żyjemy na co dzień.

Na prezentowanych zdjęciach zobaczycie „namiot” zrobiony z gałęzi i trzciny rosnącej na brzegu jeziora. W tak zorganizowanym jednoosobowym obozie jeden z członków grupy Partyzanci Lubelszczyzny przetrwa najbliższą noc. Będzie musiał się zmagać z niską temperaturą oraz wiatrem, który będzie potęgował uczucie chłodu.

Więcej informacji i zdjęć z wypraw oraz szkoleń zobaczycie tutaj – Partyzanci Lubelszczyzny.

(fot. PL)

21 komentarzy

  1. Gelo ,żeby ten sraluch z klatki na czubach się tam pzreniósł ,to musial by mu ktoś tam napalić zeby mu ciepło bylo i jakąś flaszke przyniesć …bez tego to on wiesz …olewa takie ” luxusy „

  2. Pełen szacun dla takich pasjonatów! Doceniam ludzi, którzy robią coś ponad to, co zwykły, szary Janusz-cebulak.

  3. dzika upolował

  4. Jak przeżyć w Polsce miesiąc czasu za najniższą krajową.