690 680 960

Jak prawidłowo dobrać okulary?

Dla niektórych okulary to sposób na uzupełnienie stylizacji, z kolei dla tych którzy zmagają się z wadą wzroku okulary korekcyjne to konieczność. Nie wszyscy lubią nosić okulary. Trzeba jednak pamiętać, nie muszą być powodem do kompleksów. Współczesne oprawki potrafią naprawdę zachwycić i nadać stylizacji fajnego charakteru. W tym artykule opisujemy jak prawidłowo dobrać okulary w zależności od kształtu twarzy.

 

Jak dobrać okulary? 

Jeśli masz okrągłą twarz postaw na kanciaste i kwadratowe modele. Jeśli masz symetryczną owalną twarz możesz postawić praktycznie na dowolny typ okularów. Jeśli Twoja twarz jest trójkątna, okulary powinny być o owalnym lub okrągłym kształcie (możesz np. postawić na okulary o przeźroczystych oprawkach lub pozbawione oprawek w dolnej części szkieł korekcyjnych). Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa to postaw na zaokrąglone oprawki. Podsumowując, po prostu wybieraj takie okulary korekcyjne, które są odwrotnością kształtu Twojej twarzy np. okrągła twarz – kwadratowe okulary lub okrągłe okulary – kanciasta twarz. Ta prosta zasada w większości przypadków po prostu się sprawdza. Chociaż niewątpliwie jak od każdej zasady w świecie mody, również i od tej są wyjątki.

Moda na okulary

Obecnie na rynku jest tak wiele modnych modeli oprawek, że okularnicy naprawdę mają w czym wybierać. Czasy, kiedy noszenie okularów mogło być postrzegane jako kompleks już dawno minęły. Okulary są modne i świetnie podkreślają charaktery stylizacji odzieżowych. Nic w tym dziwnego, że producentami okularów są topowe marki znane z przemysłu odzieżowego np. Tommy Hilfiger lub Ralph by Ralph Lauren. Również marki specjalizujące się w produkcji okularów zaczęły być postrzegane jako luksusowe. Przykłady to Ray-Ban lub eyerim collection

Przed zakupem okularów warto zorientować się co jest aktualnie modne. Podobnie, gdy wybieramy rower to wpisujemy w wyszukiwarkę jaki jest najlepszy rower gravelowy tak samo, gdy planujemy zakup okularów powinniśmy sprawdzić które modele są na topie. 

Źródło zdjęcia:

ShotPrime Studio / Shutterstock.com

Kursy walut

  • USD 4.2934zł -0.25%
  • GBP 5.3107zł -0.13%
  • EUR 4.6755zł -0.1%
  • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas