ITD nie odpuszcza kierowcom. Wprowadza nowy sposób kontroli

Po fotoradarach i nieoznakowanych pojazdach z zamontowanych w nich urządzeniach do pomiaru prędkości, itd. będzie teraz montować kamery na skrzyżowaniach. Pojawią się one również w naszym regionie.

Inspekcja Transportu Drogowego szykuje się do kolejnego po fotoradarach i nieoznakowanych autach sposobu na kontrolowanie i karanie kierowców. Tym razem na cel wzięto tych, którzy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Na skrzyżowaniach wkrótce zaczną być montowane specjalne kamery, które będą rejestrować kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Na początek wytypowano 20 miejsc w całym kraju, gdzie kamery pojawią się w pierwszej kolejności. Wśród nich jedna trafi także do naszego województwa. Zamontowana zostanie w Łukowie, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Międzyrzeckiej. W tym miejscu krzyżują się droga krajowa nr 63 z droga wojewódzką nr 806.

Jak wyjaśnia Inspekcja Transportu Drogowego, lokalizacje wybrano nieprzypadkowo, pojawią się one na drogach o największym natężeniu ruchu. Dodatkowo w miejscach tych, kierowcom często zdarza się niestosować do sygnalizacji świetlnej. Jednak czy dochodzi tam do dużej ilości zdarzeń drogowych, tego Inspekcja już nie podaje.

Urządzenia mają zostać zamontowane już w miesiącach letnich i od razu mają zacząć pracować. Kierowcy obawiają się, ze będą one także mierzyć prędkość samochodów, jednak ITD zaprzecza: -Urządzenia nie będą dokonywać kontroli prędkości, ich zadaniem będzie tylko i wyłącznie czuwanie nad bezpieczeństwem na skrzyżowaniu, poprzez rejestrowanie wykroczeń niestosowania się do sygnalizacji świetlnej- tłumaczy Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Inspekcja Transportu Drogowego nie informuje, czy i w jakim zakresie system ten będzie się rozwijał. –Na razie będzie tylko 20 urządzeń- tłumaczą. Oprócz Łukowa kamery pojawią się w Olkuszu, Pile, Łaziskach Górnych, Markach, Ruścu, Zgierzu, Mrokowie, Jabłonnej, Luzinie, Mostach, Komornikach, Łukanowicach, Polkowicach, Miszewie, Kowalach, Grębocinie oraz Zduńskiej Woli.

(fot. lublin112)
2014-03-27 19:59:02

15 komentarzy

 1. Kolejna okazja do zarobku. Wystarczy pomarańczowe i nasze wspaniałe ITD będzie dbało o nasz budżet lecz nie o bezpieczeństwo. Zwieli by się w końcu do roboty dróg jeszcze porobili, kryminalistów by pościgali, a nie kolejne pieniądze (nasze pieniądze) na głupoty wydają.

 2. I słusznie, przydałyby się takie kamery w mieście – zauważyłem, że coraz bardziej rośnie zjawisko przejeżdżania na czerwonym.

 3. Jestem za karaniem kierowców wjeżdżających na czerwonym….
  ….ale nie do tego ta instytucja została powołana. Pytanie następne czy wszystko (karanie kierowców) będzie odbywać się legalnie? Czy po dwóch, trzech latach ściągania mandatów nie okaże się że ITD ma nieuregulowane prawnie np. sposób przetwarzania lub przechowywania danych…

 4. Jestem za ale jeszcze powinni zainstalować kamery na przejściach i karać pieszych za wchodzenie na czerwonym na przejściu albo rowerzystów co po nich jeżdżą. Wtedy będzie porządek a jak nie to zostaje tylko zlikwidować wszystkie urządzenia do rejestracji. W Lublinie fotoradarów już nie ma i maszty też zostały zdemontowane. Powinni wszędzie tak zrobić ale ludzie są głupi i wybierają takie rządy co kroją nas z kasy. A można by było zainwestować te pieniądze na służbę zdrowia i zlikwidować ZUS następną złodziejską hołotę.

 5. taa, najpierw zacznijcie sami siebie karać. chcecie naprawiać świat to zacznijcie od siebie. hipokryci.

 6. A to jak można opuścić skrzyżowanie skoro jeden sygnalizatior jest to skrętu w lewo w prawo i prosto a znaprzeciwka mają zielone, dopiero jak oni do stano światło czerwone to ty możesz opuścić skrzyżowanie tak jest na wiele ulicach w lublinie np. z nałęczowskiej na zana, czy nawet z nałęczowskiej w głęboką i koło placu litewskiego żeby skręcić w lewo to musisz wszystkich z naprzeciwka i z prawej strony przepuścić a potem ty jedziesz.

 7. No, cóż państwo kierowcy. Trzeba będzie przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i nie kwękać.
  Starsi pewnie pamiętają jak kiedyś Milicja Obywatelska czepiała się byle czego, teraz trzeba się dobrze postarać, żeby policjant zareagował, a stękacieee… a zganiacie jedni na drugich…
  Przyjrzyjcie się sobie, swojej technice jazdy, przestrzeganiu zasad – będzie mniej boleć.

  • No właśnie ale różnica jest taka że stał milicjant zareagował wytłumaczył przerwał popełnianie wykroczenia i jak trzeba to ukarał a teraz ITD co robi stwierdza i karze a gdzie pouczenia itp. takiego wała się odemknie dowiedzą kto kierował samochodem.

 8. Kolejne pułapki na kierowców, montowanie takich urządzeń bez montowania przy tym wyświetlaczy pokazujących czas do zmiany światła to zwyczajne draństwo, tak jak ostatnio pokazał program „UWAGA” …żółte „pali’ się 3 sekundy a przy szybkości (dozwolonej) 70km/h nie ma możliwości zatrzymania się przed sygnalizatorem …. I co ? i kasa leci już za przekroczenie linii ….. I co debile z „Derekcji dróg” na to …założą wyświetlacz? przedłuża żółte ? nieee ( na dwupasmówce) obniżą prędkość dopuszczalną do 50km/h, a strasz miejska dostawi zaraz dla „bezpieczeństwa” fotokasownik pewnie…. A można by tak ….http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1449, ale to nie daje kasy za to poprawia bezpieczeństwo i komfort kierowców DLATEGO JAK OGŁOSZONO NIEDAWNO NIE BĘDĄ MONTOWANE POWSZECHNIE !!! I już wiadomo że wyłącznie chodzi o naszą kasę !!!

 9. Niech jeszcze zamocują megafony, z których będzie dochodził przemądrzały szwargot pewnego słynnego komentatora z TVN-turbo (np.: „Oooo, a tu znowu mamy niemieckie auto, które wjechało na późnym żółtym…już ITD przyjrzy się tej osobie”).

 10. Jak wprowadzą takie rozwiązanie w Lublinie to kierowcy MPK nie wyrobią z pensji na mandaty…

 11. w tym tygodniu gdy wracałem z Suwałk widziałem w okolicy Augustowa Mondeo które jest na zdjęciach . Z województwa lubelskiego poszli na podlaskie i tam robią zdjęcia… Parę fotek strzelili

 12. Mam pytanie do tych „mąndralińskich” montujących takie nowinki dla ograniczenia „rajdów” kierowców, jak kierowca zatrudniony w firmie i dostarczający towar do sklepów ma się wyrobić z załadunkiem , rozwiezieniem towarów w godzinach otwarcia sklepów i to jeżdżąc zgodnie z przepisami ruchu drogowego?
  To jest typowe zagranie naszych rządzących i apetyt na naszą kasę.To nie ma nic z poprawą bezpieczeństwa tylko nabijanie portfeli.Podobnie czyni straż miejska i nasza policja, nie wyłączając z tego towarzystwa ITD.
  Panowie to żenada, weźcie się za pisanie przepisów które będą służyć ludziom a nie tylko politykom i gronu nielicznych na świeczniku..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online