690 680 960

Internauci zadecydowali. Wybrali Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego

Blisko 2,5 tys. głosów oddali internauci wybierając najlepszy ich zdaniem Produkt Turystyczny na Lubelszczyźnie. Teraz zgłoszone propozycje zostaną jeszcze poddane ocenie ekspertów z zakresu promocji i turystyki.

W czwartek 15 września zakończyło się głosowanie internautów na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022. Łącznie zgłoszonych zostało 27 wydarzeń oraz obiektów. Wśród nich były: Chmieloty w Krasnymstawie, Oprowadzacz Zamojski, Muzeum Czartoryskich w Puławach, Aplikacja Turystyczna Lublin, Aqua Lublin, Chełmskie Podziemia Kredowe, Chmielaki Krasnostawskie, Dom na Podwalu w Lublinie, Festiwal Sztuk Naturalnych Zew Natury we Włodawie, Ibis Styles Tomaszów Lubelski, Interaktywne Mini Zoo w Zamościu, Józefowska Majówka Rowerowa, Lato z Pasją w Zamościu, Łubinowe Wzgórze, Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody w Trzciankach, Obserwacje Ptaków w Zwierzyńcu, Odetnij Odpocznij Odetchnij w Tomaszowie Lubelskim, Park Żywiołów Archipelag Roztocze w Budach, Podziemny Zamość, Rodzinny Park Tematyczny Las Odkrywców w Ułężu, Trasa rowerowa Single Track w Nadleśnictwie Józefów, Winnica Kazimierskie Wzgórza, Zamek Janów lubelski, Zamość na Okrągło, Zoom Natury w Janowie Lubelskim, Międzyrzeckie Jeziorka oraz Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Celem wydarzenia było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych. Do tego dochodzi podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom.

Jak wskazuje Dorota Lachowska, Dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, pojęcie „produktu turystycznego” jest szerokie i obejmuje m.in.: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych, obiekt będący główną atrakcją lub wraz ze skupionymi w jednym miejscu dodatkowymi atrakcjami, szlak składający się z wielu miejsc lub obiektów, lub też obszar charakteryzujący się walorami turystycznymi.

Internauci najwięcej głosów oddali na Międzyrzeckie Jeziorka zlokalizowane przy ul. Zahajkowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do wypoczynku w powiecie bialskim. Oprócz zbiornika wodnego powstałego po eksploatacji piasku, na którym utworzono kąpielisko, znajdują się tam również: pump truck, dwa boiska, kort do tenisa ziemnego, siłownia, cztery place zabaw w tym jeden sensoryczny, skate park, plaża i plac streetworkout. Organizowane w tym miejscu są także liczne imprezy i wydarzenia. Na drugim miejscu uplasowało się Lato z Pasją w Zamościu, a na trzecim Chmieloty w Krasnymstawie.

W tym roku jest to już 19. edycja tego, cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Wszystkie zgłoszone propozycje zostaną jeszcze poddane ocenie Kapituły, w skład której wchodzą eksperci z zakresu promocji i turystyki. Jej zadaniem będzie też ostateczne wyłonienie laureatów.

W ubiegłym roku I miejsce otrzymał Park Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim, na II miejscu uplasował się Pensjonat “Uroczysko Zaborek” w Kolonii Janów Podlaski, natomiast III miejsce przypadło dla Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej – III miejsce. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Nocne Zwiedzanie Kazimierza – Przewodnik Kazimierz Dolny
ZOO Zamość – „Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera”, Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem Lubelskim, Miejscowość Siedliska w Gminie Lubycza Królewska oraz Park Żywiołów Archipelag Roztocze w miejscowości Budy.

(fot. LROT)

2 komentarze

 1. Sok z żuka

 2. KTOŚ WYSYSA Z NAS CHI❗❗❗

  Ja głosuję na pomysłodawcę znaków drogowych
  ,,UWAGA JEŻE ”
  😁

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas