Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Inspekcja transportu drogowego cofnęła Boltowi licencję. Firma przeniosła działalność na inną spółkę

Szereg zarzutów wobec firmy Bolt wystosował Główny Inspektor Transportu Drogowego. Ostatecznie podjęta została decyzja o cofnięciu licencji. Spółka się jednak na to przygotowała i funkcjonuje normalnie.

Główny Inspektor Transportu Drogowego cofnął firmie Bolt licencję na pośrednictwo w przewozie osób. Dotyczy ona terenu całego kraju. O sprawie poinformował dziś Dziennik Gazeta Prawna. Powodów, jakie wpłynęły na podjęcie tego typu decyzji, miało być wiele. Wśród nich wymieniane są m.in. zlecanie przewozów firmom i przedsiębiorcom nieposiadającym licencji, a więc pozwoleń na wykonywanie tego typu usług. Do tego dochodzi niezgodne z prawem użytkowanie aplikacji do rozliczania za przewozy czy zatrudnianie kierowców np. na 1/8 etatu, choć pracowali oni na pełny etat a nawet przez znaczną część doby. Mowa też o niezgłaszaniu pracowników do żadnego urzędu.

Wpływ na działania WITD miały mieć zaś liczne i głośne przypadki dotyczące molestowania pasażerek. Wówczas firmie zarzucono brak odpowiedniej weryfikacji kierowców. W odpowiedzi na to Bolt zerwał współpracę z ok. 8 tys. kierowców. Do tego firma wdrożyła nowy proces ich weryfikacji, który wymaga oprócz dowodu tożsamości i prawa jazdy, m.in. zaświadczenia o niekaralności czy też wykonania badań medycznych i psychologicznych.

Bolt nie zgodził się z decyzją GITD i skorzystał z możliwości złożenia odwołania. Jak wskazuje Dziennik Gazeta Prawna, obecnie sprawa jest w drugiej instancji. Z kolei przedstawiciele firmy zapewniają, że działa ona normalnie, a pasażerowie bez żadnych przeszkód mogą korzystać z jej usług.

Rzeczywiście tak jest. Jak sprawdziliśmy, w Lublinie usługi przewozu osób wykonywane są cały czas. Choć kierowcy wskazują, iż już jakiś czas temu zmieniła się spółka, z której otrzymują zlecenia. Zabieg ten pozwoli firmie na dalsze świadczenie usług nawet, jeżeli decyzja o cofnięciu licencji się uprawomocni.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

31 komentarzy

 1. Jeszcze itd sprawdzi luzy w zawieszeniu i alkomat
  On notorycznie na cyku jeździ

 2. waleenie hooja w majestacie prawa , i dalej makumby z prawkiem na słonia jezdzo

 3. Jaka jest różnica w cenie taxi a boltem? Naprawdę warto ryzykować jazdę z kolesiem, który nie ma pojęcia o przepisach, jest pijany albo nie jest tym, za kogo się podaje? Dla paru złotych??

  • Warto! Czasem pół miasta przepierdzielisz za 5zł jak masz zniżke.

   • No i na flaszkę zarobisz. Ale na nagrobek już nie.

    • W skali miesiąca możesz oszczędzić ponad sto złotych. To już spora różnica. Przy wybieraniu zamówienia, można wybrać obywatela Polski. Fakt, faktem, że kierowcy tej apki to 90procent nie powinna jeździć chyba.

 4. Ostatni sprawiedliwy

  Wywalić to z Pl volty ubery itpprzewozy na aplikacje z kierowcami bez pojęcia wiedzy i umiejętności niech imigranci wezmą się za normalna legalną pracę a jak nie niech jadą skąd przybyli

 5. kto pomaga kto przeszkadza

  Co na to rudy z bienkowską przecież to jest jawne utrudnianie współżycia dla trochę bardziej opalonych i trochę bardziej napalonych.

 6. Ustalmy fakty i dajmy przykład

  O ch Wam chodzi ? Co macie do tego gdzie pracuje ? Klient ma prawo wyboru a Wy jak nie chcecie to jeździjcie sobie korpo i przestańcie pluc jadem

  Czepiacie się tego, że ktoś nie ma prawka ktoś nie ma badań : to czepcie się firmy która taką osobę zatrudnia
  Codziennie pijani wsiadają za kółko i wcale nie są to taxowki
  Codziennie ludzie bez prawka wsiadają i jeżdżą a nie są to taxowki
  Codziennie ludzie z 3 x zakazami wsiadają za kółko a nie są to taxowki

  • A codziennie kierowcy tej organizacji przewozu uczestniczą w wypadkach.

   • Ustalmy fakty i dajmy przykład

    Cofnij sobie kilka stron wstecz o zobacz co który artykuł to dzwoń wypadek kolizja potrącenie itp itdalej… To się dzieje wszędzie
    ROZUMIESZ ?

    Każdego dnia niezależnie od tego czy jedzie prywatnie czy w bolt WSZEDZIE nawet teraz jak czytasz moją odpowiedź ktoś kogoś potrącił a teraz ktoś wymusił i wcale nie był to tylko kierowca taxi
    Przestanmy w końcu oceniać bo sami wszyscy popełniamy błędy

 7. Tak dlugo jak pani posel partii aktualnie dobijajacej ten kraj (czyt. rzadzacej) bedzie trzymac na tym lape, tak dlugo beda sobie beztrosko rozbijac, rozjezdzac i w nosie miec przpisy ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo