690 680 960

Impreza kończąca sezon wyścigów na 1/4 mili w Polsce już w ten weekend w Ułężu

W niedzielę w w Moto Parku Ułęż odbędą się wyścigi na 1/4 mili. Impreza ta zakończy tegoroczny sezon. Swój przyjazd zapowiedziało już wielu znakomitych zawodników i zawodniczek w pięknych autach i na szybkich motocyklach.

W niedzielę 6 października na terenie Moto Park w Ułężu odbędzie się impreza dla fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Drag Day by IAAI.com 2019 to impreza kończąca sezon wyścigów na 1/4 mili w Polsce.

Zawodnicy w autach o mocy ponad 1000KM i na motocyklach o mocy ponad 500KM, biorący udział w różnych cyklach, będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą po raz ostatni w tym roku. Najszybsze z nich dystans 1/4 mili pokonują w okolicach 9 sekund. Dodatkowo na zakończenie zawodów, po wszystkich przejazdach finałowych, będą rozgrywane dodatkowe wyścigi dla zwycięzców swoich klas – Drag Day Masters. Szybkie zawody systemem pucharowym wyłonią prawdziwego mistrza.

Bramy dawnego lotniska zostaną otwarte dla zawodników już o godzinie 8:30. Godzinę później wchodzić będzie mogła publiczność. Odprawę kierowców zaplanowano na godzinę 10:00, po niej ruszą eliminacje Drag Day. Półfinały i finały ruszą od godziny 15:30 a o 17:30 mają się rozpocząć zawody Drag Day Masters. Po nich nastąpi wręczenie nagród i pucharów.

Uczestniczące w imprezie pojazdy zostaną podzielone na klasy. Jeżeli chodzi o samochody, to w grupie Street będą to: auta z napędem na oś przednią, na oś tylną, na 4 koła, bez doładowania z napędem na oś przednią oraz bez doładowania z napędem na oś tylną i na obie osie. W grupie Drag z kolei: pojazdy z napędem na oś przednią bez doładowania, pojazdy z napędem na oś przednią z doładowaniem, pojazdy z napędem na oś tylną z doładowaniem, pojazdy z napędem na obie osie z doładowaniem, pojazdy z napędem na oś tylną i na obie osie bez doładowania, samochody z napędem na oś przednią oraz samochody z napędem na oś tylną lub 4 koła. Motocykle podzielono zaś na klasy: do 675 cm3, 676-950 cm3 oraz V2 powyżej 1000ccm, od 951 do 1050ccm, od 1051ccm dla silników czterocylindrowych oraz doładowane i N/A.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora)

Jeden komentarz

  1. Jest okazja żeby pokazać prawdziwe możliwość auta bez udawania w ruchu ulicznym

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…