Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dobiegają końca prace na „starym moście” w Puławach. Niebawem ruch zostanie wznowiony

Po pięciu miesiącach konieczności korzystania z objazdów, kierowcy znów będą mogli korzystać ze „starego mostu” w Puławach. W przyszłym tygodniu ruch zostanie wznowiony.

Dobiegają końca prace związane z kolejnym etapem modernizacji mostu im. Ignacego Mościckiego w Puławach. Ta mająca już 70 lat przeprawa przez Wisłę była bowiem w nie najlepszym stanie technicznym. Wykonawca, którym jest konsorcjum warszawskich firm Intop i Darmal miał za zadanie m.in. dokończyć remont chodnika, a także zabezpieczyć całą konstrukcję przed korozją i ją pomalować.

Aby prace przebiegały w jak najszybszym tempie, zapadła decyzja o całkowitemu zamknięciu przeprawy. W związku z tym od 13 maja kierowcy muszą korzystać z objazdu. Ten wyznaczony został przez ul. Piaskową i Dęblińską a następnie most św. Jana Pawła II, droga krajową nr 12 do węzła Puławy Zachód w Bronowicach skąd drogą wojewódzką nr 728 do Góry Puławskiej. W lepszej sytuacji są osoby piesze i rowerzyści, którzy mają zapewnione przejście wyznaczone przez wykonawcę.

Wiadomo już, że w przyszłym tygodniu most zostanie ponownie oddany do użytkowania. Jak zaplanowano, bariery zabraniające wjazdu na przeprawę zostaną usunięte w piątek 11 października około godziny 18.

(fot. UM Puławy)

2 komentarze

  1. A to ciekawe 11/10 to wypada w piątek w roku 2019. Brawo autor.

  2. 11 października jest w piątek

Z kraju

Polityka i społeczeństwo