Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Hip-hop i disco polo. Te gatunki muzyczne będą królowały na tegorocznej Feliniadzie-Wseiadzie

Samorządy studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz Politechniki Lubelskiej zdradziły pierwsze szczegóły dotyczące organizowanych przez siebie imprez w ramach Dni Kultury Studenckiej. Wiadomo już, że zachowana zostanie znana i sprawdzona z lat ubiegłych formuła wydarzeń.

W czwartek samorządy studenckie trzech lubelskich uczelni zdradziły pierwsze szczegóły organizowanych przez siebie Dni Kultury Studenckiej. Chodzi o wspólną imprezę Uniwersytetu Przyrodniczego i Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie jaką jest Feliniada-Wseiada, oraz Juwenalia, za które odpowiada Politechnika Lubelska. Uczelnie postanowiły połączyć siły aby ich wydarzenia były na najwyższym poziomie a uczestnicy mieli zagwarantowane pełne bezpieczeństwo.

Tradycyjnie już Juwenalia rozpoczną się od barwnego korowodu studenckiego. W tym roku wyruszyć ma on z placu Litewskiego, następnie studenci przemaszerują Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką a nastepnie przez ul. Wapienną dotrą na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Tam do soboty 11 maja odbywać się będą koncerty. Z kolei Feliniada-Wseiada odbędzie się w sobotę i niedzielę 18 i 19 maja. Z uwagi, że w poprzednich latach tego typu formuła się sprawdziła i znalazła uznanie studentów, co widać było po ogromnej frekwencji, organizatorzy postanowili nie dokonywać radykalnych zmian. Pierwszego dnia na scenie ma królować hip-hop, drugiego disco polo. Z tego drugiego nurtu muzycznego organizowane na Felinie imprezy są najbardziej znane i to właśnie na te koncerty zazwyczaj przybywa największa rzesza publiczności.

Samorządy studenckie na chwilę obecną nie chcą jeszcze zdradzać, jakich zespołów można będzie spodziewać się na scenie. Z artystami prowadzone są jeszcze rozmowy i uzgadniane ostatnie szczegóły. Pierwszych wykonawców mamy poznać w połowie marca. Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Przygotowywane są m.in. Bieg UP na 5, Konkurs Talentów – LEVEL-UP, czy też TRiP na Podhale. Ostatnie z wydarzeń to wyjazd integracyjny do Kościeliska, który ma zintegrować środowisko studenckie z całej Polski. Odbędzie się on w dniach 30 kwietnia – 4 maja.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

28 komentarzy

  1. Widzę że i Andrew Gołota też jest wśród widowni 🙂

  2. To się powinno nazywać WIESIADA

Z kraju