Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Handlowali podróbkami, na targowisku pojawili się policjanci

Ponad 1000 sztuk podrobionych towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkunastu światowych firm zabezpieczyli kryminalni z ryckiej komendy oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Podróbki to wody perfumowane i toaletowe. .

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rykach i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej ustalili, że w Rykach na terenie targowiska miejskiego dwoje obywateli Bułgarii usiłuje wprowadzić na rynek kosmetyki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mundurowi udali się na miejsce, aby sprawdzić posiadane informacje.

– W wyniku podjętych działań na dwóch stoiskach handlowych w Rykach przy ulicy Janiszewskiej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych towarów. Były to wody perfumowane i wody toaletowe znanych światowych firm. W ramach sprawy funkcjonariusze zatrzymali 53-letnią kobietę oraz 28-letniego mężczyznę, którzy są obywatelami Bułgarii – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Zatrzymanym postawiono zarzuty usiłowania wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

  1. ,,zabezpieczyli ponad 1000 sztuk podrobionych towarów. Były to wody perfumowane i wody toaletowe znanych światowych firm. ” To sie q zdecydujcie, POdrobione czy nie!

  2. Na terenie Lublina zdezelowane busy na blachach typu WR, KR itp., a każdy skrywa swoje tajemnice. Stoi to to zapakowane po dach na Zamenhofa, Sieciecha, Jezierskiego itp. Pomijam wątki przyrodnicze typu wycieki oleju znaczące trasę tych pojazdów jak nić Ariadny, ale już np. na Sieciecha przez pół roku stoi porzucone niebieskie Porsche Panamera na bułgarskich tablicach, tarcze rude od rdzy więc dawno nie ruszane – to jak rozumiem z uczciwej pracy na bazarze 🙂

Dodaj komentarz