690 680 960

Gubiła palącą się słomę, doszło do pożaru okolicznych pól

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj w Nadrybiu. 22-latka jadąc traktorem z podczepioną prasą gubiła palącą się słomę, doszło do pożaru okolicznych pól.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Nadrybiu w powiecie łęczyńskim. Policjanci ustalili, że kierująca ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 22-letnia mieszkanka Nadrybia ciągnęła zaczepioną do pojazdu prasę do słomy. Wewnątrz prasy z nieznanych przyczyn zapaliła się belka słomy.

Paląca się słoma zaczęła wypadać z prasy, po chwili doszło do pożarów na okolicznych polach. Ogień strawił około 0,6 ha zboża, 1,5 ha słomy oraz 3 ha rżyska. Kierująca traktorem kobieta była trzeźwa.

Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnej. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności pojawienia się ognia.

2018-08-05 12:11:02
(fot. Policja Łęczna)

20 komentarzy

  1. wieśniaczka haha

  2. Pewnie dziewczyna naczytała się jak to chwalono kierowcę „tira” który świadomie kontynuował jazdę z płonącą naczepą (również w sąsiedztwie pól z dojrzałym zbożem) to wzięła z niego przykład…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku