Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Grzechy kierowców podejrzane z drona. Jazda z telefonem w ręku i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym (wideo)

Po raz kolejny policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Tym razem na drodze krajowej nr 17 mundurowi zarejestrowali w ciągu ponad dwóch godzin 13 wykroczeń.

Po raz kolejny policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Tym razem mundurowi z powietrza podglądali poczynania kierowców na drodze krajowej nr 17.

Funkcjonariusze w ciągu ponad dwóch godzin ujawnili aż 13 wykroczeń drogowych. Większość kierujących wyprzedzała inne pojazdy w miejscu niedozwolonym i używała telefonu komórkowego podczas jazdy, trzymając urządzenie w ręku. Byli także tacy, którzy prowadzili pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub w ogóle ignorowali znak drogowy B-20 „STOP”.

Efektem wtorkowych działań krasnostawskiej drogówki było 11 mandatów karnych. Niektórzy z kierujących byli bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol, byli pewni, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zapowiadają kolejne takie kontrole z powietrza. Miejmy świadomość, że popełnianie wykroczeń na drodze może mieć tragiczne skutki. W trosce o nasze bezpieczeństwo stosujmy się za zasad ruchu drogowego.

(fot. wideo Policja)

21 komentarzy

 1. W ciągu ponad dwóch godzin ujawnili aż 13 wykroczeń drogowych,czyli należy przypuszczać, że dron godziwie zarobił na swoje utrzymanie 😆

 2. A ja się pytam, a ja się pytam, gdzie wtedy byli ich rodzice? Pytam się, no gdzie?

 3. Prawidłowo i popieram akcję policji. Czekam na nowy taryfikator wtedy z socjologicznej ciekawości przejadę się na Pomorze i poobserwuje zachowania kierowców.

 4. Telefon w ręku? Niech dron lata nad autostradą, dzięki e-TOLL będzie prawdziwe eldorado.

  • Pabloo(oryginał)

   Rzeczywiście. Sam zachodzie w głowę, w jaki sposób mam etooll włączyć albo wyłączyć prowadząc kilkadziesiąt ton ???

 5. A prawdziwi piraci drogowi mają się dobrze. Kiedy będzie akcja przez np miesiąc, skierowana na wyprzedzajacych przed i na przejściach itp? Co widzę codziennie to masakra.

  • w W Krakowie takie akcje potrafią dobrze (i bez wpadek) prowadzić. W Lublinie, jeszcze się nie spotkałem. Jeżeli nie zdarzy się przypadkiem, że ktoś ominie akurat radiowóz stojący przed PdP, to „prawdziwi piraci” pozostają bezkarni.

   Z określeniem „prawdziwi piraci” to bym uważał. Każdy może trochę inaczej na to patrzeć i to oceniać. Dla jednych „aktywne” wyprzedzanie, czy jazda z telefonem to gorsze wykoczenia, bo dokonane świadomie niż np. przejazd (wyprzedzanie) jadąc 40km/h obok kogoś na innym pasie, kto jedzie nieco wolniej.
   Ja uważam, że za jedno i drugie należy karać i nie znajdują tłumaczenia dla tych z filmów. Do zamandatowania. A za wyprzedzanie/omiajanie na pasach, to powinna być sprawa w sądzie i zatrzymywane uprawneinia.

  • Kierowca z kamerką

   Łamania przepisów przed i na przejściu często są karane przez policję. Są też te wykroczenia które są rejestrowane przez kamerki w innych autach. Tego typu wykroczenia są od dawna przyjmowane w policji i łamiący przepisy wzywani są później w celu ukarania. Sam rejestruje kilkaset wykroczeń dziennie i raz w tygodniu przesyłam je na skrzynkę do policji. Teraz hurtem raz na jakiś czas mnie wzywają. Potwierdzam na miejscu że byłem świadkiem wykroczenia i kary nikt nie uniknął

   • A jeśli zarejestruje Twoje przewinienie to pewnie kasujesz miszczu kierownicy?

   • I jak się z tym czujesz ? Możesz spać po nocach ? Powinieneś jeździć z towarzyszem albo z psem.A może czapeczka uciska ?

  • Bo to powinna być dobrze przeprowadzona akcja. Wielu policjantów musi brać w tym udział. Wykroczenie powinno być zarejestrowane na filmie.
   Inaczej zrobi się taka akcja, jak niedawna z JP2, polegająca na wyprzedzaniu ciągnika z przyczepą na 100 metrów przed PdP. Takie powodują tylko to, spada zaufanie do działań policji i teraz przez kolejne 10 lat, każdy mistrz kierownicy wyprzedzający na pasach, będzie twierdził, że wyprzedzał kilometr przed pasami, a nie na samych pasach.

 6. ILE KOSZTUJE REMONT LAZIENKI W WARSAW??

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  Kaczysto masz trochę racji,bo czasem człowiek przy pustej drodze jedzie 70 przez teren zabudowany i bacznie obserwuje drogę,czy też przy pustej drodze przejeżdża znak stóp i staje się przestępcą,

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Czasem zmęczony,wyczerpany po pracy chce się szybciej wrócić do domu,ale bacznie się obserwuje otoczenie i drogę

 9. Tylko w takich akcjach z dronem jedzie policjant prywatnym autem przed nami ciągnoc się 40 na godzine po to rzeby go wyprzedzić i złamać przepisy

  • Ty masz chyba mózg „wyciongnienty”. Jakim cudem z ujemnym IQ jesteś w stanie posługiwać się klawiaturą? Słabo Ci to idzie, ale jednak idzie. Prosimy o uchylenie „rompka” tajemnicy.

 10. Tak takie „mistrze” kapusiowate z kamerka specjalnie się wloką prowokując do wyprzedzania a potem jadą podpisać volksliste na placówkę.Najczęściej to w czapce na uszach albo z jakiegoś LL lub LK ,LS.