690 680 960

Grupa zakonnic zgubiła się w rezerwacie. Na pomoc ruszyli policjanci (zdjęcia)

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Suśca szczęśliwie zakończyły się poszukiwania pięciu zakonnic, które w godzinach wieczornych zgubiły się na szlaku leśnym w Rezerwacie przyrody nad Tanwią w gminie Susiec.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 20:00. Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego otrzymali zgłoszenie od sióstr zakonnych, które prosiły o pomoc, ponieważ zgubiły się w lesie na jednym ze szlaków w Rezerwacie przyrody Szumy nad Tanwią.

Zakonnice początkowo próbowały samodzielnie odnaleźć drogę powrotną na parking leśny we wsi Huta Szumy, gdzie pozostawiły samochód, niestety bezskutecznie. Sytuacja robiła się coraz poważniejsza z uwagi na zapadający zmrok, dlatego zakonnice zdecydowały się zadzwonić po pomoc do służb ratunkowych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i po około godzinie dotarli do zakonnic. Dzięki sprawnie podjętym poszukiwaniom oraz znajomości topografii terenu przez mundurowych z Suśca, zakonnice zostały odnalezione około godziny 21:00 i bezpiecznie odprowadzone na parking leśny.

Grupa zakonnic zgubiła się w rezerwacie. Na pomoc ruszyli policjanci (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

36 komentarzy

  1. Za mundurem panna sznurem

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas