Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Groził śmiercią marszałkowi sejmu. Sam zgłosił się na policję

Na jeden z lubelskich komisariatów przyszedł mężczyzna i oświadczył, że wysłał maile do biura poselskiego Radosława Sikorskiego, w których poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym. Domyślał się, że policja jest już na jego tropie.

W piątek do I komisariatu Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że jest autorem maili do biura poselskiego marszałka sejmu Radosława Sikorskiego w Bydgoszczy. Napisał w nich że podłożył tam bombę a ta wybuchnie w samo południe. Dodał również iż nie obchodzi go los pracowników biura, gdyż czasami trzeba zabić kilka niewinnych osób, żeby naród się odrodził.

Policjanci z KMP w Bydgoszczy którzy zostali powiadomieni o groźbach od razu rozpoczęli ustalanie autora maili. Postępowanie w tej sprawie wszczęła również Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. Zanim jednak udało się zatrzymać sprawcę fałszywego alarmu bombowego, ten wiedząc że policjanci są już na jego tropie, sam postanowił się oddać w ich ręce.

Lubelscy policjanci z I komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Lublinie przeszukali miejsce zamieszkania 37-latka. Tam zabezpieczyli sprzęt komputerowy, z którego najprawdopodobniej wysłano obie wiadomości. Sprzęt trafił do policyjnych techników, gdzie zostanie poddany dokładnym oględzinom. Jeszcze wczoraj mężczyzna został przewieziony do Bydgoszczy.

Decyzją tamtejszego sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi mu kara do 8 lat więzienia. Co więcej najczęściej w tego typu przypadkach, sprawca z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, które sięgają kilkunastu tysięcy złotych.

Groził śmiercią marszałkowi sejmu. Sam zgłosił się na policję
Groził śmiercią marszałkowi sejmu. Sam zgłosił się na policję

(fot., wideo KWP Lublin, fot. nadesłane)
2015-02-28 20:33:47

11 komentarzy

 1. mi się wydaje ze to wszystko z biedy.

  • jak sie nie ma gdzie mieszkać i za co wyżywić, to teraz na koszt podatnika się posiedzi w ciepełku z wyżywieniem

 2. Za co go karać NAGRODE MU DAC dobrze chłop chciał zrobić całemu narodowi by się przysłużył.

 3. Wszyscy prawdziwi Polacy trzeba zrobić zrzute na dobrego adwokata oczywiście prawdziwego Polaka który wybroni naszego bohatera który chciał uwolnić nas wszystkich od ludzi nie związanych genetycznie z nasza kochana Polska

 4. Co go skłoniło,żeby się przyznać?

 5. To tU$k za swoje obietnice już dawno powinien wisieć za jaja,a nie porządnego odważnego obywatela chcą karać.

 6. Po co ten areszt 3 miesiące to nie wiem. Taki z niego terrorysta jak z koziej dupy trąbka. Facet raczej potrzebuje opieki psychiatrycznej niż więziennej.

 7. Wątpię czy Radziu Sikorski to właściwe personalia, lepsze byłoby chyba Polityczny Trup 🙂 Bye bye tobie i twoim rosyjskim fobiom 🙂

 8. wielki sukces policji hahaha

 9. Adrianek Geodecior Jarosławis

  Jeśli tu napiszę że dobrze zrobił i że zrealizuje jego plany to jutro rano wpadnie do mnie policja i też pójdę do więzienia ?

 10. sa wsrod nas prawdziwi patrioci- Lublin miasto inspiracji

Z kraju

Polityka i społeczeństwo