Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Granat na terenie jednej z lubelskich szkół. Dzieci zostały ewakuowane

Na nietypowe znalezisko na terenie jednej z lubelskich podstawówek, natrafił uczeń. Za budynkiem szkoły znajdował się granat.

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 15 na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica przy al. Warszawskiej w Lublinie. Za budynkiem szkoły został znaleziony niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja. Jak wstępnie ustalono, był to najprawdopodobniej granat. Ze względów bezpieczeństwa zapadła decyzja o przeprowadzeniu ewakuacji uczniów. Z kolei teren należący do szkoły został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

O wszystkim powiadomiono saperów. Cała akcja zakończyła się po kilku godzinach.

60

62

(fot. lublin112)
2018-04-13 21:50:35

13 komentarzy

 1. brawo uczniowie i opiekunowie, sprawna – 2 min ewakuacja!

 2. to było sześciu uczniów!

  • Miki w szczegółach opowiadał jak sam wykopał przy pomocy dwóch patyków coś podobnego do młotka, pokazał koleżance znalezisko. Przybiegli koledzy, którzy też bawili się na górce. Jeden z nich zapytał nauczycielki co to może być, nauczycielka zgłosiła sprawę dalej i się zaczęło…. Myślę że w poniedziałek ustalą sobie szczegóły :).

  • Było siedmiu.

 3. Jak to moźliwe ze leźy sobie taki granat przez tyle lat. Niech mnie ktos oświeci..pytam serio. Podobnie jak niewybuch na Relaksowej.

  • I co gorsze ja przez 8 lat po nim prawdopodobnie chodziłem?! Kościuszko przyniósł na kosie?

  • Jak możesz to zajmij się tymi pozostałymi, które leżą i czekają na znalezienie. Jak odkryjesz choć jeden to może poznasz tajemnice, że jak coś jest ukryte to ciężko to odnaleźć.

   • Jak jest ukryte jak leży?? Na Relaksowej przechodzący czlowiek znalazł a chyba łopaty ze sobą nie miał?? Obok szkoły teź chyba trawe sie kosi?o to mi chodzi. Taki niby ciekawy a w sumie nieciekawy.

  • Woda może go wypłukała, to jak kamienie na polu jednego roku wybierają, a za rok znowu są.

 4. ja bym zdetonował

 5. Pewnie klasówka miała być a granat z lasu.

 6. achtung granate

 7. 6 lat i piłę się kopało za szkołą niczego nie widziałem, ale dobrze, że nikomu nic się nie stało.