690 680 960

Gospodarstwo rolne i spółdzielnia mleczarska z naszego regionu uhonorowane w konkursie AgroLiga

Z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy, właściciele gospodarstwa z miejscowości Majdan Kozic Górnych oraz przedstawiciele Spółdzielczej Mleczarni Spomlek odebrali wyróżnienia w krajowym konkursie AgroLigi. Prezydent podkreślił, że na początku pandemii dzięki polskim producentom nikomu nie zabrakło żywności.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu AgroLiga 2019, podczas której wyróżnieni zostali zasłużeni rolnicy oraz firmy z branży rolno-spożywczej. W konkursie mogły brać udział osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne, z którego osiągane plony lub wydajność w produkcji zwierzęcej znacznie przewyższa średnią krajową. Pod uwagę brano również prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej związanej z gospodarstwem. Ważne było również odpowiednie zarządzanie, gdyż nie miały szans gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie.

Jeżeli chodzi o firmy, musiały to być przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym i zajmujące się m.in. przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, produkcją maszyn, pasz itp. Celem konkursu było wyłonienie i promocja najlepszych polskich rolników i firm rolnych, którzy osiągnęli wysokie efekty ekonomiczne, a jednocześnie stanowią doskonały przykład do naśladowania dla ludzi zamierzających realizować się w agrobiznesie.

Prezydent Andrzej Duda podziękował wyróżnionym za dawanie przykładu innym gospodarzom i przedsiębiorcom, a także za zapewnianie bezpieczeństwa żywnościowego. Podkreślił, że na początku pandemii dzięki polskim producentom nikomu nie zabrakło żywności. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele naszego regionu. Mistrzem Krajowym w kategorii „Firmy” została Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego, zaś Laureatem Krajowy w kategorii „Rolnicy” Katarzyna i Mariusz Sławek z miejscowości Majdan Kozic Górnych w powiecie świdnickim.

(fot. Krzysztof Sitkowski KPRP)

9 komentarzy

 1. no patrzcie i nie zajechał do „PZL” Świdnik… ciekawe dlaczego…?
  tak chętnie wszyscy kilka miesięcy temu tam nawiedzali…

 2. A Majdan Kozice Dolne i Górne Trzecie Kolonia też odwiedzi ?
  tylko tam elektorat mu został .

 3. Jedno jest pewne. Adrian koryto zawsze będzie miał pełne.

 4. A tak przy okazji,to dzisiaj w Niedrzwicy Dużej był inny kandydat,ale redakcja jakoś laurek nie maluje. Czyżby służby w tym przypadku nie zostały postawione w stan najwyższej gotowości i kłuci się to z profilem portalu mającego 112 w nazwie? Czy zwykłe wazeliniarstwo tylko?

  • Tak przy okazji warto pomyśleć przed pozostawieniem komentarza. Zwłaszcza tak żenującego. Na stronie jest mail, telefon etc. można napisać o jakimś wydarzeniu, powiadomić, a nie wylewać jad w komentarzu. Nikt nie jest jasnowidzem, aby wiedzieć o wszystkim. Widocznie organizatorowi nie zależało na mediach ;). Zwłaszcza docierających do ponad 1,5 mln Czytelników. Trudno :).

   • Żenujący poziom,to prezentuje wasza odpowiedź.Gdzie w moim komentarzu to wylewanie jadu? O zbieraniu podpisów przez innego kandydata też nic wam nie wiadomo,chociaż inne lokalne portale,z których nader często czerpiecie wiadomości metodą kopiuj-wklej pisały o obydwu wydarzeniach.

    • Nie interesuje nas, co pisane jest na innych portalach. Chyba inne portale czerpią natchnienie u nas ;). W takim tonie prosimy sobie dyskutować na tamtych portalach. Swoje żale prosimy także wylewać gdzie indziej. Kto chce nas poinformować o czymś zna adres mailowy, profil na facebooku, telefon. Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Zalecamy użyć minimum logiki.

 5. wszędzie promują [ISuarów kiedy to zutylizują ? nie czuję różnicy od POprzedników

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska