Gorzków: Karabin w szafie 35-latka

Wczoraj policjanci z Krasnegostawu ujawnili w mieszkaniu na terenie gminy Gorzków broń palną. Właściciel trafił do aresztu.

We wtorek kryminalni z Krasnegostawu ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Gorzków może znajdować się broń. Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli w szafie karabin Mauser.

– Broń została zabezpieczona przez policjantów, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie trwają ustalenia w jaki sposób 35-latek stał się posiadaczem karabinu – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2016-02-17 10:15:36
(fot. Policja Krasnystaw)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Broń w dłoń

 2. Każdy w domu powinien mieć w szafie (sejfie) broń do obrony mirru,oczywiście każd kto pozytywnie przejdzie psychotesty.

  • Tak jak ja 🙂 oczywiscie legalna

  • Myśl dobra, ale w Polsce Szanowny Troliku, se tak neda.
   Przecież na ulicę nie można by wyjść bo chociażby w celu wypróbowania broni strzelano by do wszystkiego co sie rusza. W kilka miesięcy wybilibyśmy sie co do nogi.
   Wtedy emigranci mogli by napływać do nas całymi stadami ustanawiając władzę szariatu.

   • Kolego tyle jest tzw. „nielegalnej broni” ,że w głowie Ci się nie mieści co ma sąsiad za ścianą. Zwróć uwagę, że co chwilę policja odkrywa taką broń, a o szaleńcach i strzelaninach w ogóle nic nie słychać bo ich nie ma. W tamtym roku w samych Niemczech wydano ponad 21 tyś. zezwoleń na broń, a w Polsce? Wrócę jeszcze do samobójstwa, twórcy Agat-u. Zastrzelił się z własnej broni nie robiąc nikomu krzywdy. Gdy poluzujemy przepisy dot. broni to jedyne co nam może wzrosnąć to liczba samobójstw. Na temat broni trzeba rozmawiać, dyskutować. Trzeba zmieniać powoli prawo żeby takiej broni w szafie było jak najmniej bo taki niezbadany człowiek po spożyciu alkoholu może ześwirować i poczuć się super mocny. NIE ROZBRAJAJMY POLSKI. POLSKA I TAK JEST MOCNO ROZBROJONA I ZDUSZONA CHORYMI PRZEPISAMI.

 3. to po dziadku bylo zostawcie chlopa

 4. Z tego co jest napisane właściciel nie posiadał amunicji więc Mauser jest bez użyteczny… Jak władza musi bać się obywateli skoro ściga ich za posiadanie karabinów z przed 70 lat…

 5. Marysia nie zawsze dziewica

  Pewnie ktoś „uprzejmie poinformował” – jak odsiedzi co tam Wysoki Sąd mu przydzieli, będzie „wdzięczny” kapusiowi do końca życia, albo i jeden dzień dłużej.

 6. Nie ustalili. Tylko ktoś pewnie pod…….ił

 7. Jak nic idzie wojna. Takie same praktyki, czyli zabieranie broni Polakom, miały miejsce przed wojną żeby rozbroić naród, który nie będzie mógł się bronic :]

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach