Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Gmina Puławy apeluje o rozsądne gospodarowanie wodą. „Mogą wystąpić problemy z dostawą wody”

Coraz więcej gmin w kraju, a także w woj. lubelskim apeluje do mieszkańców o rozsądne gospodarowanie wodą. Chodzi tu o ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno–bytowe.

W ciągu ostatnich kilku upalnych dni wzrosło zapotrzebowanie na wodę. Gminy w całym kraju, również w regionie, apelują do mieszkańców o ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno–bytowe.

– Fala upalnych temperatur, jaka w ostatnim czasie zalała mieszkańców naszej gminy, spowodowała znacznie większe niż dotychczas zapotrzebowanie na wodę. Przed nami jeszcze kilka gorących dni, dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o rozsądne gospodarowanie wodą. Prosimy o ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno–bytowe, np. do podlewania trawników i ogródków – informuje Gmina Puławy.

Jednocześnie gmina przestrzega, że w przypadku dalszego utrzymywania się suszy i wysokiego poboru wody z sieci wodociągowej, mogą wystąpić problemy z dostawą wody. Podobne apele do mieszkańców skierowały inne gminy w woj. lubelskim, a łącznie w kraju takich gmin jest już ponad 100. Miejscami sytuacja jest dramatyczna.

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

14 komentarzy

 1. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  A czeba se było mniejsze i większe dołki kopać i inne oczka wodne robić jak kazał pan minister – tera wody do tych dołków wam brak.

 2. ” Miejscami sytuacja jest dramatyczna” tylko dlatego, że urzędnik nie zapewnił odpowiedniej wody – studni, ujęcia, latami są zaniedbywane. Woda na Lubelszczyźnie jest. A „eskperci” wypowiadający się do wolnych mediów jak z plandemią bedą straszyć suszą. Za kasę można kupić każdą opinię.

  • po co wydawać kasę i kupować opinię jak ciemny lud uwierzy we wszystko co powiedzą w TV…
   tam tylko prawda objawiona…
   z „pandemią” się udało to ciemnemu ludowi wszystko da się wmówić bez żadnego wysiłku…

  • Szacunkowe zasoby dyspozycyjne dla Zbiornika Niecka lubelska 1330 tys. m3/dobę

 3. Romek ...ać *iS

  niech zwrócą sie do matełusza on wprowadza polski ład ktroy ma poprawić jakość życia to moze im wode zapewni a jak w wyborach sie wykazą to i kanalizacje pociagnie to nie trzba bedzie na dwor latać

 4. Oho, ledwo wójta wybrali (z poparciem PiSu) a już im wodę odłączają. Pewnie okazało się, ze woda niemiecka.

 5. Jeszcze więcej wycinajcie i osuszajcie, jeszcze więcej betonujcie, a wody na pewno nigdy nie zabraknie.

 6. Najpierw radośnie dawajcie przyłącza na lewo i prawo, ktoś buduje 10 domów na sprzedaż jeden koło drugiego, a zasilone jest to calową rurką. Później płacz, że nie ma ciśnienia. Woda dla mieszkańców, nie dla deweloperów!

 7. niech oszołomy przestaną krótko przycinać trawniki, a potem je podlewać , tu nie Alpy

 8. a na aqua woda leje sie z prysznica 24h/dobę. kiedy tam nie jestem to się leje

 9. kopać więcej studni, a nie ograniczać