„Galeria sztuki” w galerii handlowej. Prace lubelskich artystów można podziwiać podczas zakupów

W lubelskiej galerii handlowej można podziwiać prace lubelskich artystów, którzy dzielą się swoją własną wizją świata i sposobem postrzegania otaczającej rzeczywistości. Wystawa dostępna będzie do połowy kwietnia.

Do 15 kwietnia w Tarasach Zamkowych w Lublinie można podziwiać ekspozycję pt. „Plus Koncepcja” przygotowaną przez Project Art Gallery. W zaprezentowanych pracach lubelscy artyści, za pomocą różnych technik, dzielą się swoją własną wizją świata i sposobem postrzegania otaczającej rzeczywistości. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Wystawa nawiązuje do postrzegania świata przez ludzi, które to jest wypadkową wielu czynników. Nie ma jednego, prawidłowego sposobu, w jaki należy widzieć i odbierać otaczającą nas rzeczywistość. Sztuka jak w soczewce pokazuje tę różnorodność. Zaprezentowane prace mają zachęcać odbiorców do chwili zastanowienia, refleksji i dialogu. W obrazach wyraźnie zauważalna jest różnorodność, wspólny mianownik stanowi jedynie kompozycja i zabawa dynamiką złudzenia ruchu lub bezruchu. Można zobaczyć prace syntetyczne, geometryczne i takie, które skupiają się na szczegółach i drobiazgach poszczególnych elementów. Nie brakuje też dzieł przedstawiających pejzaże oraz martwą naturę.

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacanie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Przyznaję, że pani na zdjęciu od tyłu wygląda jak istna intelektualistka, zaryzykuję nawet twierdzenie, że robi wrażenie znającej się na tej „sztuce”.

 2. Artystą miałem być!

  Chwila! Te obrazy to moje wizje po kilku głębszych. Sam kiedyś próbowałem malować ale nic z tego nie wyszło. Po prostu za bardzo ręce mi się trzęsły. Nie wiem z jakiego powodu.

 3. Czy będą tam galerianki?

 4. Sztuka jak z przedszkolnego korytarza xd

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online