690 680 960

Strażacy ochotnicy z Włodawy odbędą specjalistyczne szkolenia i otrzymają nowoczesny sprzęt

Druhowie z Włodawy wemą udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a także otrzymają nowy sprzęt. Wszystko w ramach projektu, do jakiego przystąpiło miasto.

Miasto Włodawa przystąpiło do projektu „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. Program ten jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020. W jego ramach druhowie z OSP Włodawa odbędą szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, otrzymają wyposażenie ratownictwa drogowego oraz mają podnosić swoje kwalifikacje podczas wspólnych ćwiczeń w terenie z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego.

– Udział w projekcie to kolejne w ostatnim czasie wsparcie, którego beneficjentem jest włodawska Ochotnicza Straż Pożarna. W październiku ubiegłego roku dzięki uzyskanemu dofinansowaniu przekazaliśmy strażakom sprzęt ratujący życie. Teraz strażacy otrzymają kolejne wyposażenie. Będą mogli również uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W ramach projektu 29 włodawskich ratowników weźmie udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Otrzymają również nowy sprzęt w postaci m.in. zestawu ratowniczego R-1, zestawu pneumatycznego oraz węży hydraulicznych. Zaplanowano również przeprowadzenie akcji edukacyjnej „Bezpieczny Pieszy”. Przeznaczona ona będzie dla uczniów, którzy poznają zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Jak chcecie być ratowani to modlitwy nie wystarczą, potrzeba kasy na wsparcie szkolenia druhów, a jak się trafi jakaś chętna to i druhien.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas