690 680 960

FIVB Volleyball World Grand Prix 2015 w Lublinie

Po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się finałowy turniej FIVB World Grand Prix – prestiżowe rozgrywki w żeńskiej siatkówce. W lubelskiej Hali Globus zagrają trzy najlepsze drużyny II Dywizji WGP – zespoły Holandii, Portoryko, Czech oraz reprezentacja Polski.

Cztery zespoły zagrają w Lublinie cztery spotkania, dwa półfinałowe mecze w sobotę (1 sierpnia) oraz mecz o trzecie miejsce i finałowy (2 sierpnia) w niedzielę. Stawką jest awans do I Dywizji.

– W Lublinie coraz częściej odbywają się wydarzenia o charakterze międzynarodowym. Zależy nam na widowiskowych rozgrywkach na poziomie, które przyciągną do Lublina kibiców z Polski i ze świata. Wierzę, że dzięki nowoczesnej infrastrukturze sportowej oraz towarzyszącym w miesiącach letnich wydarzeniom kulturalnym i atrakcjom turystycznym możemy zatrzymać kibiców w Lublinie na dłużej. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lublin to jedyne europejskie miasto, w którym odbędą się mecze finałowe. Transmisje będzie można obejrzeć m.in. w Telewizji Polsat.

2015-07-28 11:05:56
(fot. UM Lublin)

2 komentarze

  1. Ksiądz Janusz Niewierny

    Apel do wszystkich panów, którzy są zainteresowani tym widowiskiem…. Prosimy o ubranie luźnych spodenek typu short. Panów w obcisłych spodenkach lub kąpielówkach nie wpuszczamy!

  2. apel do organizatorów – aby wzrosła oglądalność wsród gości w obcisłych spodenkach i kąpielówkach, proponuję zorganizować turniej na lubelskiej arenie – tam zmieści się więcej takich „sportowców” i arena troche odżyje, bo chwastem zarasta.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas