Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Firma z Lublina zdemontuje szwajcarską rafinerię. Potrzeba 50 pracowników

Firma Pol-Inowex z Lublina specjalizująca się w profesjonalnym demontażu i relokacji maszyn, linii produkcyjnych oraz całych zakładów przemysłowych, podpisała właśnie umowę na demontaż rafinerii w Szwajcarii. W najbliższych miesiącach firma zatrudni 50 nowych pracowników.

Kontrakt lubelskiej firmy w Szwajcarii to obecnie największy projekt demontażowy w Europie, polegający na całkowitej rozbiórce rafinerii o powierzchni porównywalnej połowie całych Zakładów Azotowych w Puławach. Aktualnie firma zatrudnia około 200 doświadczonych specjalistów, głównie monterów, mechaników i elektryków. W związku ze zleceniem w Szwajcarii, planuje dalszy rozwój i zatrudnienie co najmniej 50 dodatkowych pracowników z Lublina i regionu.

– Cieszy mnie fakt, iż mimo wielu wyzwań i problemów, z którymi w obecnej sytuacji rynkowej mierzy się wiele naszych firm, są przedsiębiorstwa, które rozwijają swoją działalność, dając nowe miejsca pracy. Fakt, iż spółka Pol-Inowex z Lublina rekrutuje specjalistów na rodzimym rynku potwierdza, iż kapitał ludzki stanowi jeden z największych potencjałów rozwojowych Lublina. Lubelskie uczelnie wyższe, szkoły techniczne i zawodowe kształcą kadry, które pracują później na sukces firm, również na rynkach międzynarodowych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pol-Inowex, firma rodzinna z Lublina, od blisko 30 lat specjalizuje się w demontażu, relokacji i ponownym montażu maszyn i linii produkcyjnych, ale także całych zakładów przemysłowych. Świadczy swoje usługi dla branży energetycznej, papierniczej, motoryzacyjnej, chemicznej i petrochemicznej na całym świecie. Wartość wszystkich zakontraktowanych i realizowanych przez firmę zleceń to ok. 150 mln zł.

– Wypracowana pozycja oraz zdobyte doświadczenie naszej firmy w Europie i na świecie gwarantuje naszym klientom realizację zleceń. Dzięki temu ilość zamówień wzrasta, a tym samym, mimo kryzysu, możemy zagwarantować naszym pracownikom stabilność i bezpieczeństwo. To samo zapewniamy nowym pracownikom. Większość projektów realizujemy za granicą, ale po naszej stronie są niezbędne formalności, a wynagrodzenie jest oparte o stawki zagraniczne. Organizujemy przejazdy i zakwaterowanie, wszystko odbywa się w języku polskim wśród pracowników z Polski – mówi Bartosz Świderek, Wiceprezes Zarządu Pol-Inowex.

W chwili obecnej Pol-Inowex poszukuje przede wszystkim monterów, mechaników i elektryków. Ponieważ zapewnia wewnętrzny system szkoleń także osoby z mniejszym doświadczeniem, ale chcące się rozwijać szybko mogą zdobyć niezbędne umiejętności. Z firmą współpracować mogą również podwykonawcy.

Od początku 2019 r. Lublin pozyskał 10 inwestorów deklarujących łączne zatrudnienie ok. 700 osób, w tym 3 firmy z sektora przemysłowego i 7 firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, głównie IT. Aktualnie Miasto prowadzi negocjacje w tym zakresie z kilkoma spółkami technologicznymi.

Firma z Lublina zdemontuje szwajcarską rafinerię. Potrzeba 50 pracowników

Firma z Lublina zdemontuje szwajcarską rafinerię. Potrzeba 50 pracowników

Firma z Lublina zdemontuje szwajcarską rafinerię. Potrzeba 50 pracowników

(fot. UM Lublin)

16 komentarzy

  1. bedzie tanio….

Z kraju