Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Przygotowano wiele atrakcji

Szereg atrakcji dla całych rodzin przygotowali organizatorzy tegorocznego festynu, który z okazji Dnia Zwierzaka odbędzie się w Parku Miejskim w Chełmie. Impreza ma wymiar charytatywny.

W sobotę 9 listopada Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt organizuje festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Wydarzenie będzie odbywało się w godzinach od 10 do 14 w Parku Miejskim w Chełmie. Dla wszystkich gości przygotowano szereg atrakcji. Dzieci zainteresuje z pewnością malowanie buziek, popcorn, wata cukrowa czy też dmuchane zjeżdżalnie. Dla wszystkich będą liczne konkursy z nagrodami. Do tego przejażdżki konne dla najmłodszych oraz pokazy elementów hipoterapii.

Ponieważ festyn związany jest ze zwierzętami, w programie nie mogło zabraknąć również atrakcji z ich udziałem. Zaplanowano pokazy psich umiejętności, wolontariuszki opowiedzą o różnych sposobach aktywności z psem, pokażą moc psiego nosa, a także porozmawiają o bezpiecznych kontaktach dzieci z pupilami. Do tego będą porady lekarza weterynarii, pokaz z udziałem psa policyjnego oraz opowieści opiekuna o pracy w policji z czworonogiem. Będzie też wóz strażacki, do którego będzie można wsiąść, zobaczyć sprzęt, zrobić zdjęcie, a także dowiedzieć się jak ciężka jest praca strażaka.

Osoby zainteresowane adopcją psa lub kota będą miały dodatkowo możliwość pozyskania informacji na ten temat od wolontariuszy. Na miejscu nie zabraknie też podopiecznych Stowarzyszenia, np. trójłapki Dżiny lub niewidomego Pirata, którzy czekają na swoje wymarzone domy. Podczas wydarzenia będzie można również również kupić i zasmakować pysznych ciast. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie oraz utrzymanie zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie. Na wydarzenie można także przynosić dary rzeczowe, karmę, smycze, obroże, koce itp.

Festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Przygotowano wiele atrakcji

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

4 komentarze

  1. Adoptowałam psa z tej chełmskiej straży, sekcja Lublin. Bardzo dobrze wspominam współpracę z Nimi, to oddani wolontariusze z ogromnym sercem do zwierząt. Fajni pozytywni ludzie i fajna akcja.

  2. *9 listopada

  3. jak najwięcej takich akcji

Z kraju