Festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Przygotowano wiele atrakcji

Szereg atrakcji dla całych rodzin przygotowali organizatorzy tegorocznego festynu, który z okazji Dnia Zwierzaka odbędzie się w Parku Miejskim w Chełmie. Impreza ma wymiar charytatywny.

W sobotę 9 listopada Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt organizuje festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Wydarzenie będzie odbywało się w godzinach od 10 do 14 w Parku Miejskim w Chełmie. Dla wszystkich gości przygotowano szereg atrakcji. Dzieci zainteresuje z pewnością malowanie buziek, popcorn, wata cukrowa czy też dmuchane zjeżdżalnie. Dla wszystkich będą liczne konkursy z nagrodami. Do tego przejażdżki konne dla najmłodszych oraz pokazy elementów hipoterapii.

Ponieważ festyn związany jest ze zwierzętami, w programie nie mogło zabraknąć również atrakcji z ich udziałem. Zaplanowano pokazy psich umiejętności, wolontariuszki opowiedzą o różnych sposobach aktywności z psem, pokażą moc psiego nosa, a także porozmawiają o bezpiecznych kontaktach dzieci z pupilami. Do tego będą porady lekarza weterynarii, pokaz z udziałem psa policyjnego oraz opowieści opiekuna o pracy w policji z czworonogiem. Będzie też wóz strażacki, do którego będzie można wsiąść, zobaczyć sprzęt, zrobić zdjęcie, a także dowiedzieć się jak ciężka jest praca strażaka.

Osoby zainteresowane adopcją psa lub kota będą miały dodatkowo możliwość pozyskania informacji na ten temat od wolontariuszy. Na miejscu nie zabraknie też podopiecznych Stowarzyszenia, np. trójłapki Dżiny lub niewidomego Pirata, którzy czekają na swoje wymarzone domy. Podczas wydarzenia będzie można również również kupić i zasmakować pysznych ciast. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie oraz utrzymanie zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie. Na wydarzenie można także przynosić dary rzeczowe, karmę, smycze, obroże, koce itp.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Adoptowałam psa z tej chełmskiej straży, sekcja Lublin. Bardzo dobrze wspominam współpracę z Nimi, to oddani wolontariusze z ogromnym sercem do zwierząt. Fajni pozytywni ludzie i fajna akcja.

 2. *9 listopada

 3. jak najwięcej takich akcji

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport