Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ewakuowano pracowników i interesantów z Urzędu Gminy. Kolejny alarm bombowy w naszym regionie

Policjanci przeszukują budynek Urzędu Gminy w Nałęczowie. Powodem jest informacja o rzekomej bombie. Pracownicy czekają na zakończenie działań.

Nie tylko w akademikach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ogłoszony został alarm bombowy. Jak nas poinformowano, z tego samego powodu ewakuowano pracowników i interesantów z budynku Urzędu Gminy w Nałęczowie. Obecnie policjanci sprawdzają teren w poszukiwaniu podejrzanych przedmiotów. Pracownicy oczekują na zakończenie działań w Domu Kultury.

Jak ustaliliśmy, sygnały o rzekomych ładunkach wybuchowych trafiły do wielu instytucji i obiektów w całym kraju. Do Urzędu Miasta w Zabrzu ktoś wysłał maila, że budynek wyleci w powietrze. Podobne wiadomości otrzymały także m.in. Urzędy Miast w Olsztynie, Kaliszu czy też Elblągu. Ostrzeżenie o bombie otrzymała także siedziba Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu. Z tego samego powodu ewakuowano dworzec kolejowy w Poznaniu.

Trwa też poszukiwanie autorów wiadomości. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi im do 8 lat pozbawienia wolności, dodatkowo w tego typu przypadkach sądy orzekają zwrot kosztów przeprowadzonej akcji. Kwota ta może być liczona nawet w setkach tysięcy złotych.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. No widac jak.szukaja predzej.i.latwiej procentowego rowerzyste dorwac niz jakiegos oszoloma co robi kpiny z policj i.jej nieudolnosci .NO bo.gdyby ktos napisal ze prezydencik lublina wyleci to.juz dawno.by go.dopadli i wynagrodzili a tak.szopka i zabawa w kotka i.myszke trwa i trwac raczej dlugo bedzie

    • Dokładnie, ten cyrk trwa już prawie dwa miesiace. Zastanawiające jest kto i po co to robi. Może ktoś ma o coś złość albo po prostu jest nienormalny i jara się za każdym razem jak o sobie przeczyta. Komu normalnemu chciało by się powtarzać taką akcję co kilka dni od dwóch miesięcy.

  2. Zaraz.
    Czy przypadkiem nie przed takimi sytuacjami miała nas bronić ustawa antyterrorystyczna?
    Od 2016 roku, kiedy ją wprowadzono, chyba było wystarczająco dużo czasu na dopracowanie szczegółów.
    Jakim cudem dalej coś nie działa tak, jaki było w pierwotnych zamierzeniach?