Energetycy ulepszają obsługę kosztem swoich klientów

Mieszkańcy gminy Konopnica zostali postawieni przez zakład energetyczny przed faktem dokonanym. Teraz by cokolwiek załatwić, muszą jechać aż do Puław, choć gmina graniczy z Lublinem. A wszystko to w ramach poprawy obsługi klientów.

Mieszkańcy gminy Konopnica z dnia na dzień zostali przez dostawcę energii podzieleni na dwa rejony. Ci co mieszkają od strony Lublina do miejsca gdzie będzie przebiegała obwodnica Lublina zostali przyłączeni do Lublina, zaś mieszkający za obwodnicą należą teraz do rejonu w Puławach. Nie dość że mieszkają zaledwie 10 kilometrów od Lublina, to teraz by cokolwiek załatwić, czy zapłacić rachunki będą musieli jeździć do Puław, czyli pokonać 60 kilometrów. Mieszkańców bulwersuje również fakt, że o wszystkim dowiedzieli się z … ogłoszeń powieszonych na drzewach. -Nikt z nami tego nie konsultował, po prostu mają gdzieś to że teraz żeby cokolwiek załatwić będziemy musieli nie dość że nadrabiać wielokrotnie drogi to jeszcze tracić czas – napisali do nas mieszkańcy.

–Praktycznie wszyscy jak nie pracują w Lublinie, to są w tym mieście co kilka dni, natomiast nikomu z mieszkańców nie jest po drodze by jeździć specjalnie do Puław, bo komuś z zakładu energetycznego coś się urodziło w głowie żeby wprowadzić nowe podziały-dodają. Tymczasem energetycy tłumaczą zmiany tym, że dzięki temu skróci się czas dojazdu pogotowia energetycznego w przypadku jakiejkolwiek awarii. Dodatkowo zapewniają, że wszystkie sprawy mieszkańcy będą mogli załatwiać lubelskim oddziale ZE Lublin Teren. Choć tej informacji nikt nie może potwierdzić, gdyż oddział ten informuje mieszkańców, że mają się teraz kontaktować z Puławami, a w przypadku awarii z ….Kraśnikiem.

O zmianach nie wiedzą nawet władze gminy. –Nikt z nami tego nie konsultował – usłyszeliśmy. Wójt Gminy Konopnica, Mirosław Żydek już wystosował pismo do zarządu spółki, w którym w imieniu mieszkańców wyraża wielkie niezadowolenie a wręcz oburzenie z powodu wprowadzenia zmian. –Nie jesteśmy w stanie zrozumieć celu, jakiemu ma służyć przeniesienie części gminy bezpośrednio sąsiadującej z Lublinem do odległych Puław – wyjaśnia Wójt. Zaznacza również że działania mają charakter monopolistyczny i spowodują dodatkowe i nieuzasadnione koszty jakie mieszkańcy będą musieli ponosić w związku z wprowadzeniem zmian. Gani także władze spółki, że nie przekazali żadnych informacji na ten temat a ludzie są pozbawieni jakiejkolwiek wiedzy co i gdzie mają w końcu zgłaszać i załatwiać.

Sprawa trafiła również na biurka posłów z naszego regionu.

(fot. zwiedzajlubelskie)
2014-02-13 19:13:43

Zobacz również

3 komentarze

 1. Nie wiem jak to będzie wyglądało w sprawie usuwania awarii ale do tej pory , a już kilka razy zgłaszałem jako pierwszy to do godziny ktoś był , a po ostatniej rozmowie z człowiekiem z zakładu usłyszałem , że teraz to zanim z Kraśnika ktoś dojedzie to sobie poczekacie , pożyjom-uwidim

 2. Wkurwiony mieszkaniec Gm.Konopnica

  No , no ten kto to wymyślił i uważa , że ma to usprawnić cokolwiek to chyba ma w głowie zamiast mózgu bardzo rzadkie łajno.

 3. chore……….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL