Ekstremalny bieg na dawnym poligonie. Lublinianie stanęli na podium (zdjęcia)

Pokonali 30 -km trasę prowadzącą przez gęste zarośla, odcinki rzeczne oraz głębokie bagna oraz znajdujące się na niej liczne przeszkody. Dwaj mieszkańcy Lublina pokonując 40 innych zespołów stanęli na podium. Do zwycięstwa zabrakło im niewiele.

W miniony weekend w Orzyszu w województwie warmińsko-mazurskim odbył się jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, jakim jest Bieg Tygrysa. Niemal w całości był on rozgrywany na legendarnym poligonie. Wydarzenie czerpie z tradycji okrytego mroczną sławą 7 Oddziału Dyscyplinarnego 1370, gdzie od lat 70 – tych karnie trafiali żołnierze aby dostać szkołę życia. Po latach, gdy w wojsku nastały liczne zmiany, poligon jednak wciąż wystawia na ekstremalną próbę uczestników biegu.

Zawodnicy mieli do wyboru cztery biegi, różniące się dystansem, liczbą przeszkód oraz dozwolonym ubiorem i ewentualnym obciążeniem. W tegorocznej edycji, na starcie najtrudniejszej kategorii jaką jest Duża Beczka, stanęli dwaj mieszkańcy Lublina – Piotr Gniewek oraz Rafał Mantycki. Mieli oni do pokonania dystans 30 kilometrów oraz 100 przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność biegnięcia w spodniach i butach typu wojskowego, oraz obowiązkowym obciążeniem w postaci betonowego bloku oraz atrapy karabinu AK47.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z przeszkodami naturalnymi takimi jak gęste zarośla, odcinki rzeczne oraz głębokie bagna czy sztucznymi konstrukcjami oraz ciężkim sprzętem bojowym. Ekstremalna trasa jak i prawie 30 stopniowy upał nie zatrzymały reprezentantów Lublina, którzy po ciężkiej walce ukończyli zawody na III miejscu z czasem 3 godziny 46 minut i 48 sekund tracąc do zwycięzców nieco ponad dwie minuty, a wyprzedzając 40 innych zespołów w tym żołnierzy batalionu NATO stacjonujących pod Orzyszem. Piotr Gniewek i Rafał Mantycki już zapowiadają powrót do Orzysza za rok i ponowną walkę – tym razem o zwycięstwo.

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. No i brawo Panowie

  • Wszystko fajnie, ale ile CO2 wyemitowano transportując zawodników i sprzęt na miejsce? Sporty wyczynowe, pokazowe nie są wcale takie eko, ślad węglowy powie wszystko!

 2. Gratulacje , to wielka sprawa taki bieg ukończyć a tu jeszcze podium. Wspaniały wynik !

 3. Jestem pod wrażeniem,brawo WY !!!

 4. Piekna robota chłopaki! Za rok zwyciestwo jest Wasze

 5. Duże kozaki.

 6. Miałem ten poligon na codzień przez 2 lata , gdy słuźyłem w JW2225 .Nawet z Bemowa Piskiego do Orzysza w zimę 100-lecia szedłem pieszo przez poligon bo nie było czym dojechać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą