Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj uruchomią fontannę na placu Litewskim. Nie będzie jednak pokazów multimedialnych

Co roku fontanna na placu Litewskim w Lublinie była uruchomiana w długi majowy weekend. Obecnie z uwagi na pandemię koronawirusa nastąpi to dopiero w sobotę.

W sobotę 20 czerwca uruchomiona zostanie fontanna główna na Placu Litewskim. W ostatnich dniach przeprowadzono testy techniczne, w trakcie których sprawdzano prawidłowość działania wszystkich urządzeń. Z kolei od poniedziałku będą sukcesywnie włączane pozostałe fontanny, które znajdują się w centralnym punkcie miasta.

Jak zapowiedzieli miejscy urzędnicy, na razie nie będą organizowane pokazy multimedialne. Spowodowane jest to obowiązującymi przepisami, które zakazują organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 150 osób. Dlatego też decyzje o wznowieniu pokazów mają być podejmowane dopiero po zniesieniu obostrzeń w przestrzeni miejskiej.

– Do tej pory fontanny nie funkcjonowały w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego o ich nieuruchamianiu. Obecne rekomendacje dotyczą przede wszystkim zachowania bezpiecznych odległości. Z związku z tym na obszarze placu Litewskiego pojawią się odpowiednie tablice informacyjne – wyjaśnia Joanna Stryczewska z Urzędu Miasta Lublin.

Kiedy będzie już możliwość wykonywania pokazów multimedialnych, mieszkańcy będą mogli obejrzeć nowy pokaz światło-woda-dźwięk nawiązujący do Legendy o Czarciej Łapie. W tym przypadku widowisko będzie dedykowane do najmłodszych odbiorców. Pokaz będzie trwał 9 minut.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Wreszcie będzie pięknie w naszym mieście. Super wiadomość.

  2. A można przyjść z wóziorem i wykąpać purchlaka ? Taka lubelska tradycja.

  3. Ratusz: nie kosimy trawników bo walczymy z suszą, nie obchodzi nas bezpieczeństwo na skrzyżowaniach i plaga kleszczy.
    Również ratusz: cHooJ LEJem wODe foNTaNa i ŚwIAtełkĄ

  4. Ryncznik mym i cała lubartowska idziem na otwarcie darmo basenów.

  5. Miasto z tymi trawami wielkości człowieka wygląda na zaniedbane i zapomniane przez Boga, ale chociaż „bąbelki” będą miały się gdzie wykąpać.