690 680 960

Dzisiaj obchodzimy „Dzień Bez Samochodu”. Komunikacją miejską można podróżować za darmo

Już po raz siedemnasty w Europie, oraz piętnasty raz w Polsce, obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji można podróżować komunikacją miejską za darmo, wystarczy tylko okazać dowód rejestracyjny.

Jak co roku, do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu przyłączył się także Lublin. Z tej okazji w komunikacji miejskiej obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi w Lublinie. Co ważne, dotyczy to również komunikacji nocnej w nocy z czwartku na piątek, jednak tylko do północy.

– W przypadku kursów rozpoczętych przed północą, pasażer może kontynuować podróż do zakończenia tych kursów. Wszystkie osoby, które skorzystają z tego uprawnienia, otrzymają specjalne naklejki promujące korzystanie z komunikacji miejskiej – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu transportu Miejskiego w Lublinie.

Dodatkowo będzie także możliwość przejechania się odrestaurowanym Jelczem 272 Mex, o imieniu Gutek. Autobus będzie prezentowany podczas Pikniku Transportowego na Moście Kultury skąd wykona bezpłatne kursy. Gutek będzie odjeżdżał o godz. 12.30, 13.30 i 14.30 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 04 i pokona następującą trasę: Rondo Lubelskiego Lipca 04 – Aleje Zygmuntowskie – aleja Piłsudskiego – Lipowa – Aleje Racławickie – Sowińskiego – Głęboka – Filaretów – Jana Pawła II – Krochmalna – Cukrownicza – Lubelskiego Lipca’80 – plac Bychawski – Wolska – Fabryczna – Rondo Lubelskiego Lipca 04.W autobusie podczas przejazdu obecni będą przedstawiciele LTEK-u, którzy przybliżą uczestnikom historię lubelskiego „Ogórka”.

Z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską mogą dzisiaj skorzystać także mieszkańcy Białej Podlaskiej.

(fot. lublin112)
2016-09-22 07:30:01

18 komentarzy

 1. Dziękuję nie skorzystam. A to dla tego że oprócz mnie w drodze do pracy podwożę 2 dzieci do szkoły i żonę do pracy, czyli za 3 osoby bym musiał zapłacić 6,40zł w stronę. Pomijając brak miejsc siedzących w autobusie, stratę czasu na dojście i powrót z przystanku, po prostu mi się to NIE OPŁACA.

  • Renata Owies-Chabeta

   Ulice dziś zakitowane jak zwykle, więc chyba niewielu świętuje.

  • @Janusz, chwała Ci za to, że nie jeździsz sam, a zabierasz rodzinę, tak właśnie powinno się jeździć, a nie samemu. Sądzę, że akcja jest kierowana właśnie do kierowców, którzy dojeżdżają do pracy sami, przez co generują zwiększony ruch na ulicach Lublina, a wystarczyłoby wziąć jako pasażera koleżankę/kolegę z pracy, gdzieś po drodze. Zawsze byłoby o jeden samochód na ulicy mniej. Udanego dnia życzę.

   • Ale nie bardzo rozumiem czemu chcecie zmuszać ludzi do jazdy komunikacją. To jest ich świadomy wybór – samochód. 20 min do pracy a 50 komunikacją. Tak dojście na przystanek też jest drogą do/z pracy. Nie koniecznie drożej, a wygodniej i szybciej.

    • 50 minut, bo wy kierowcy powodujecie korki i marudzicie, że zdrożały bilety, a największym sensem jest kupowanie biletów okresowych, a nie jednorazowych. Bilety zdrożały, bo KM się rozwija i potrzebne są pieniądze, a część z was uciekła do samochodu, który trzeba utrzymać, chyba, że się nie dba i jeździ autem w złym stanie technicznym.

     • Nie nie dziewczynko. Ceny biletów mnie grzeją, jak już raz policzyłem i przesiadłem się do wygodnego auta to do komunikacji nie mam nawet zamiaru wracać. O stan techniczny się nie martw jak i o OC i koszt paliwa. To jest mój wybór. Nie zamierzam przesiadać się do komunikacji bo:
      1. Jestem uzależniony od rozkładu jazdy i muszę być z 5 min wcześniej na przystanku jakby debilowi się przyjechało wcześniej.
      2. Na przystanek muszę dojść i z przystanku muszę też dojść do pracy. To też jest strata czasu. Niestety zarabiam trochę więcej niż 11zł/h i stać mnie na poświęcenie swojego czasu na leżenie, a nie na spędzanie w autobusie.
      3. Nie mam gwarancji miejsca siedzącego.
      4. ostatni raz jak jechałem miałem ,,wątpliwą przyjemność” czucia woni współpasażerów
      5. W samochodzie gra mi radio takie jak lubię, a nie jakie lubi kierowca.
      6. Ustawiam temperaturę jaka mi odpowiada.
      7. Płacę za parking i mam wszystko w nosie, wychodzę kiedy mi pasuje a nie muszę czekać na autobus albo wyjść 5 min wcześniej bo następny za 30 min.
      8. Po drodze robię sobie zakupy które wrzucam do samochodu, a nie tacham jak jakiś lump w siatach.

      Za to wszystko płacę własnymi pieniędzmi i mam wasze opinie w nosie. Jazda komunikacją jest stratą czasu i jest niewygodna.

    • Dobrze piszesz, taka jest prawda. A samochód czy stoi czy jeździ raz na czas to musi mieć ważny przegląd techniczny. Ma wrażenie, że te co rzadko jeżdżą jeszcze bardziej rdzewieją 😉

  • @Janusz wystarczy że masz 4 dowody rejestracyjne i wszyscy jadą gratis.
   Proste ; )

 2. rozumiem, że dowód nie musi być na mnie?

 3. Kiedy dzień bez rowerów?

 4. Hahaha Lublin – Miasto Inspiracji. Chyba miasto korków, bo ITS się nie sprawdził. A na rower ludziom się nie chce, bo jest chłodno, choć niby 15C, ale przez wiatr jest mniej. Chociaż to nie są przymrozki, więc ludzie mogliby się ruszyć, a nie grubasy wożą się autami.
  Powinno tak być, że dla wszystkich komunikacja darmowa, bo co to za sprawiedliwość.

  • Martyno, zanim coś napiszesz to poczytaj o tym. ITS zacznie funkcjonować poprawnie jak skończą się wszystkie remonty w Lublinie. System musi mieć poprawne dane odnośnie natężenia ruchu na każdym skrzyżowaniu, gdzie są zainstalowane kamery. Myślenie nie boli. Pozdrawiam

   • To co jest wart taki system skoro nie potrafi się dostosować do panujących zmiennych warunków, zwłaszcza że ruch na ulicach zawsze będzie zmienny ??

   • No dobrze, mój błąd, ale jak się okazuje jest też podobno za dużo samochodów do poprawnego działania ITS.
    Czasami przyjeżdżam do Lublina na zajęcia i przy innej okazji też, stąd moje odczucia. Chociaż raz była zielona fala, więc nie jest tak źle, ale mnie denerwuje rondo niedaleko tej galerii na al.tysiąclecia. Bo się jedzie przez nie 5 minut czasami, a to generuje opóźnienie w rozkładzie jazdy.

    • Nie przyjeżdżaj do Lublina . Zapisz się na zajęcia w W-wie tam podobno komunikacja lepsza i maja metro .

 5. Kanary nie świętują bo od rana kontrole. Np linia nr 17 była kontrolowana rano ok 6:30 z pętli.

 6. Martyna… czyli niejaka Słomka z Mełgwi, biedaczka, którą stać na linię nr 5 i pcha się do miasta.

  Nie dla psa kiełbasa, won idź pasać krowy

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas