Dzisiaj Dzień Teatru i Godzina dla Ziemi

Każdego dnia w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy. Dlatego też przybliżamy, kto dzisiaj może świętować.

W sobotę 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało ustanowione w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Obchodzone jest zarówno przez twórców, realizatorów i aktorów, lecz również przez widzów, którzy nadają sens teatrowi, oraz bez których teatr nie istnieje.

Z kolei Godzina dla Ziemi organizowana jest przez polski oddział WWF już od kilkunastu lat. Co roku organizatorzy zachęcają do wyłączenia świateł w swoich domach na 60 minut. Z roku na rok inicjatywa jest coraz bardziej popularna i przyłącza się do niej coraz więcej osób prywatnych a także firm i instytucji.

Po raz pierwszy Godzina dla Ziemi została zorganizowana w 2007 roku w Sydney w Australii. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób.

(fot. pixabay)

5 komentarzy

  1. na pohybel lewakom, trzeba wlączyć wszystkie światła

    • ”Na pohybel” ? Cytując za internetem oznacza to dosłownie wysłać na szubienicę ? Mam rozumieć że nawołujesz do zabijania osób o odmiennych od twoich poglądach społecznych To jest karalne.

  2. Kiedy dzień ofiar przestępstw kościoła ? Powiem wiecej, teraz społeczeństwo dojrzało aby wprowadzić zmiany prawne. Aby ksiądz w kościele w miejscu publicznym normalnie dostawał mandat za spożywanie alkoholu.

  3. Dzień teatru – dzień PASOŻYTÓW !

  4. Ja zrobię godzinę dla ziemi jutro rano od 2:00 do 3:00.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew