Dziś Dzień Grafika, Florysty oraz Tapira

Każdego dnia w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy.

We wtorek 27 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Grafika. Święto to zostało ustanowione w 1995, w rocznicę powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów. Jego celem jest przypomnienie roli, jaką pełnią rysunki w naszym życiu, a tym samym uświadomienie społeczeństwa, jak ważną rolę spełnia praca grafików.

Z kolei Dzień Florysty obchodzony jest w naszym kraju od 2010 roku. Zostało ono ustanowione w celu docenienia osób, które swoją pasję do kwiatów postanowiły przekształcić w pracę zarobkową. Zawód ten, choć znany jest od bardzo dawna, dopiero w 2002 roku został sformalizowany. Wtedy to wpisano go na listę klasyfikacji zawodów i specjalności prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Tymczasem Światowy Dzień Tapira ma na celu przybliżenie społeczeństwu informacji na temat tych niezwykłych i mało znanych zwierząt. Ssaki te zamieszkują lasy tropikalne Ameryki południowej i Azji południowo – wschodniej, przy czym praktycznie nie zmieniły się od około 50 mln lat. Obecnie na świecie żyje 5 gatunków tapirów. W Polsce zobaczyć je można w niektórych ogrodach zoologicznych.

(fot. pixabay)

3 komentarze

  1. Myślałem że tapir to zawód polegający na układaniu włosów..

  2. wpłaty przyjmoje na konto….. kwiatow nie biore

  3. Jakie kwiaty? Chyba na nagrobki bo większość utapirowanych panienek to już albo nie żyje albo oddaje kasę Rydzykowi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew