Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzik wbiegł na drogę. Dwa auta rozbite, jedna osoba ranna

Groźny wypadek z udziałem dzikiego zwierzęcia miał miejsce we wtorek rano w okolicach Przytoczna. Dzik został potrącony przez dwa pojazdy.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 9 na lokalnej drodze Przytoczno – Krzówka w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, w którym brały udział dwa samochody osobowe oraz dzik. Na miejsce skierowano straż pożarną z Przytoczna, Ryk i Lubartowa, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Jak wstępnie ustalono, na przebiegającą przez las drogę wybiegł dzik. Został potrącony przez jadące w kierunku Przytoczna auto. Siła uderzenia sprawiła, że zwierzę wpadło na przeciwległy pas jezdni i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka drugim autem. W wyniku tego hyundai zatrzymał się na poboczu, zaś fiat pomiędzy drzewami w lesie.

W zdarzeniu jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została przetransportowana do szpitala. Dzik nie przeżył dwukrotnego potrącenia. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

Dzik wbiegł na drogę. Dwa auta rozbite, jedna osoba ranna

Dzik wbiegł na drogę. Dwa auta rozbite, jedna osoba ranna

(fot. OSP KSRG Przytoczno)

6 komentarzy

  1. No to obydwaj poszli w koszty,ale z drugiej strony strach teraz jest jeździć tyle tej dzikiej zwierzyny jest.

    • Strach to jeździć, a tym bardziej chodzić przez zwierzęta za kierownicą. W tym, że w lesie żyją dzikie zwierzęta nie ma niczego nadzwyczajnego.

  2. Dzik został potrącony przez dwa pojazdy – powiadacie?
    Toż to istne polowanie z nagonką!!!

  3. Ja sie, tirówka*, pytam, czy na to pozwolenie mieli???

    * tirówka – słowo zastępcze za takie, którego stu dwunastkowa cenzura (dawniej: moderacja) za chu… nie przepuści

  4. znaczy się że kolejna locha pod sejczęto wlazła

Wiadomości z info112