Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęła się budowa tunelu pod linią kolejową. To najważniejsza inwestycja w Białej Podlaskiej

Na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej powstaje tunel, którym pojazdy przejadą pod linią kolejową bez konieczności oczekiwania przed przejazdem. Po zakończeniu inwestycji będzie można zapomnieć o korkach, jakie tworzą się w tym miejscu.

Tunel, jaki powstaje na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej, zastąpi obecny przejazd kolejowy zamykany szlabanem. Jest to najważniejsza spośród wszystkich inwestycji kolejowych, realizowanych w ostatnim czasie na terenie miasta. Całość finansowana jest ze środków PKP w ramach modernizacji linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol. Jednocześnie modernizowany jest również dworzec kolejowy, na którym przygotowywane są nowe perony i bezpieczne, podziemne przejście do pociągów pomiędzy rondem Dmowskiego, a ulicą Dokudowską. Powstanie także nowy przystanek Biała Podlaska Rozrządowa.

Wcześniej miasto miało miało współfinansować inwestycję, jednak udało się przeprowadzić skuteczne negocjacje z kolejarzami, dzięki czemu zmieniony został projekt, a kolej w całości pokryje koszty powstania tunelu. Do zadań miasta będzie przeprowadzenie zadań związanych z budową dróg dojazdowych, w tym ul. Koncertowej, która ma być pomocna szczególnie w trakcie robót przy Lubelskiej. W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia na odcinku 700 metrów z chodnikiem i dwukierunkową ścieżką rowerową za 6 mln zł.

– Jestem przekonany, że będzie to rozwiązanie które przyniesie mieszkańcom tej części miasta same profity. Dzięki temu stworzymy bialczanom z osiedli za torami sprawną komunikację z miastem, bez długiego oczekiwania na przejeżdżające pociągi a w dodatku w pełni bezpieczną – wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Rozpoczęła się budowa tunelu pod linią kolejową. To najważniejsza inwestycja w Białej Podlaskiej
(fot. wideo – UM Biała Podlaska)

 

 

2 komentarze

  1. Dziwna sprawa na stronie z łosiem; przewijam do komentarzy i jest normalnie, gdy pojawia się komentarz, strona zaczyna sama przewijać do samego dołu. Przy innych artykułach, nie ma żadnego problemu. Łoś rogami ciągnie czy co? Ale przecież mu je odcięli!

  2. To śmieszne miasto to zacofany Wschód. Chyba najbardziej dziadowskie miasto w Polsce ze wszystkich byłych miast Wojewódzkich.

Z kraju