Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dziewięć zdarzeń drogowych w kilkanaście godzin. Były mandaty i pouczenia

Pracowity wtorek mieli krasnostawscy policjanci. Na terenie powiatu w ciągu 12 godzin, doszło aż do 9 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatami, a wobec dwóch policjanci zastosowali pouczenia.

Wczoraj około godziny 9.00 w Fajsławicach kierowca citroena nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się kierującemu fordem. 56-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Następne zdarzenie miało miejsce około godziny 11.00 w Krasnymstawie na ulicy Rejowieckiej. Kierujący audi również nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volvo. 46-latek przyjął mandat w wysokości 1100 zł.

Około godziny 12.30 w Woli Żółkiewskiej miało miejsce kolejne zdarzenie. Kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunkach panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. W tym przypadku kierujący jechał sam, nie stworzył nikomu zagrożenia, policjanci podjęli więc decyzję o zastosowaniu wobec 72-latka pouczenia.

Około godziny 13.00 w Krasnymstawie na ul. Sobieskiego doszło do kolejnej kolizji. Kierujący nissanem 65-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Renault. Kierujący nissanem otrzymał mandat w wysokości 1050 zł.

Chwilę po 13.30 w Krasnymstawie na ulicy Granicznej kierujący subaru nie dostosował prędkości do warunków drogowych i jazdę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji. Było to kolejna kolizja w przeciągu roku spowodowana przez 20-latka, dlatego w tym wypadku mandat był znacznie wyższy i wyniósł 2100 zł.

Około godziny 15.30 w Izbicy, na drodze krajowej nr 17 kierujący hondą również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok. Zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i zakończyło się jedynie na mandacie w wysokości 1100 zł dla 54-letniego kierującego.

Wpadł w poślizg, honda zatrzymała się na boku w rowie. Mandat dla kierowcy

W tym samym czasie, w Siennicy Nadolnej kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go samochodu marki BMW i najechał na ten pojazd. 25-letni kierowca ciężarówki otrzymał mandat w wysokości 1100 zł.

Około godziny 17.00, na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny miało miejsce kolejne zdarzenie. Tu z kolei kierująca renaultem nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i najechała na poprzedzający ją samochód marki opel. 39-latka otrzymała mandat w wysokości 1050 zł.

Do ostatniego zdarzenia tego dnia doszło w miejscowości Stężyca Łęczyńska. Tam około godziny 17.00 kierujący mercedesem 63-latek również jechał zbyt szybko, w wyniku czego jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Ten kierujący jechał sam i również nie stworzył nikomu zagrożenia. W jego przypadku policjanci również podjęli decyzję o pouczeniu.

18 komentarzy

  1. Tego co spalił trzyosobową rodzinę na autostradzie , też pewno pouczyli uciekaj do Emiratów

  2. Jak byś miał wujka komendanta to też takie życiowe pouczenie byś dostał. Przynajmniej trochę czasu kupił chłopakowi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo