Dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 407 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w kraju. Na terenie woj. lubelskiego ujawniono dziewięć nowych zakażeń SARS-CoV-2.

– Mamy 407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (216), łódzkiego (62), mazowieckiego (36), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), pomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu ryckiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu radzyńskiego, z kwarantanny granicznej,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 16 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 552 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 461 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Bolesławiec, 83-K Wrocław, 65-M Domaszków, 68-M, 74-M Tychy, 82-K Racibórz, 84-K, 67-M Warszawa, 62-M Radom, 69-M, 79-M, 84-K, 57-K, 83-K, 83-K Zgierz, 76-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 30195/1272 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Za wyzdrowiałe uznaje się 14654 osoby.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Mario no dawaj swoje mądrości!

  • Są tacy co w dzień pracują wiec o tej godzinie tylko takie lemingi mogą coś pisać. Bierz się nierobie do roboty a nie w dzień pleciesz bzdury przez neta. Przez takie nieroby mamy to co mamy.

 2. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Może jednak wrócimy do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk w sklepach i zamkniętych przestrzeniach? Czasem mam wrażenie, że poza mną i sprzedawcą absolutnie nikt nie widzi zagrożenia. Epidemiologicznie nic się nie zmieniło, ba jest wręcz gorzej niż na początku kryzysu, bo teraz potencjalnych nosicieli jest więcej, a ci durnie chodzą, dotykają czego chcą, kaszlą i stają bez zachowania odstępu, a na zwrócenie uwagi reagują jakimiś wymysłami z internetu albo agresją.

  • ,,Chciałbym by moje posty były widoczne” jak chcesz ogłupiały lemingu to noś nawet i kombinezon astronauty, ale nie mów innym jak mają żyć….
   Bo kazdy normalnie myślący człowiek wie jak ma się zachować i nie narażać siebie .
   A każdy zmanipulowany, bezmózgi idi..ota będzie za przywróceniem masek, wszelakich obostrzeń itp, które go do grobu wpędzą.
   W grudniu2019- lutym 2020 było prawdziwe apogeum koronki, to każdy chodził bez maski, bez dezynfekowania rąk, bez zachowywania odległości i każdy żyje do dziś , a było naprawde niefajnie.
   A dziś jak już się ten koronacyrk kończy to takie bezmózgie lemingi chcą przywrócenia masek….masakra

   • Starszy Nadposterunkowy

    „Bo kazdy normalnie myślący człowiek wie jak ma się zachować i nie narażać siebie .”
    No widzę właśnie po codziennych ilościach nowych zachorowań jak ludzie wiedzą jak się zachować i się nie narażać.

    Poza tylko dla Ciebie noszenie maseczki to mówienie jak masz żyć. A dla mnie przymus obecności z potencjalnie zakażonym (bezobjawowym np) bez masek jest mówieniem mi jak mam żyć. Ponieważ osoba zakażona narzuca mi to że też mam być przez nią zakażony. Może sobie tego nie życzę?
    To że w takiej sytuacji będę sam nosił maskę to nic mi nie da.
    Dla mnie ludzie pokazali jakimi idiotami są i jak bardzo mają gdzieś innych. Zamiast się denerwować na maski, bo odbierają im wolność (a do władzy która też to robi to się modlą), powinni kierować się zasadą „być może jestem chory, więc włożę maskę żeby nie zakazić innych”. Tymczasem co robią? Rozumieją zupełnie na opak. Nie będę nosił maski bo mi nic nie grozi. Tylko że takim działaniem innym narzucają swoje zdanie. Inni może nie mają ochoty zakazić się tym wirusem tylko dlatego że wyszli po chleb i spotkali grupę ludzi, którzy rozmawiają bez masek.

    • Możesz być niewolnikiem i to twoja sprawa. Nie masz prawa mówić mi co mam robić. Jak się boisz to zrób co ci podpowiadają media : ZOSTAŃ W DOMU niewolniku a wolnym ludziom daj spokój. Ja ci nie każę zdejmować maski a ty mi nie będziesz kazał nosić. Ja się nie boje a jak ty się boisz to ZOSTAŃ W DOMU.

 3. Zaraz pojawi się pewnie Mario, który powie, że ma w d… życie i zdrowie starszych ludzi i wszystko w kraju ma być tak jak 3 miesiące temu przed epidemią, ale czy 57 i 62 to już wg. Mario wiek, w którym należy żegnać się z tym światem. Toć ludzie ci nawet wieku emerytalnego nie dożyli…

  • Mario w dzień pracuje nierobie. Tylko nieroby piszą głupoty w ciągu dnia żeby zabić czas.

 4. Hmm. Z kwarantanny granicznej. Przecież właśnie znieśli kwarantannę graniczną, a osoba, która wróciła z Belgii, Niemiec czy Włoch może już następnego dnia iść do marketu, fryzjera czy na spotkanie ze znajomymi w restauracji…

  • Tak, to był świetny pomysł znieść kwarantannę graniczną. Teraz ci, którzy przyjadą, będą sobie chodzili gdzie im się podoba. I co dalej będą nam wmawiać, że nie ma transmisji poziomej??? Brawo

 5. W samym LSW jest już tego plaga.

 6. Myślałam ,że już jest zniesiony nakaz noszenia maseczek gdyż tylko ja miałam a byłam dzisiaj w 3 sklepach, nawet sprzedawcy nie noszą .Jutro pierdzielę i ja bez maseczki jadę

  • Jak po kilku miesiącach nikt nie zna nikogo chorego to zaczyna pojmować jaka to ściema. W sobotę zginą chłopak na motocyklu bo nie otrzymał pomocy medycznej. Witajmy w świecie pseudo epidemii. Jeśli coś ci się stanie to umrzesz bo szpitale zamknięte z powodu choroby bezobjawowej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku