690 680 960

W Dzień Kobiet panie doskonaliły swoje umiejętności na torze

„Babska jazda” – Tak nazywa się akcja zorganizowana dzisiaj w ramach Drzwi Otwartych Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Impreza skierowana była wyłącznie do pań, gdyż dzisiaj przypada właśnie ich święto.

Akcję podzielono na dwie części, szkoleniową oraz zabawowo-sportową. Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach szkolenia, 20 pań, które wcześniej się zgłosiły do udziału, miały możliwość skorzystania z nauki wyprowadzania samochodu z poślizgu z wykorzystaniem płyt poślizgowych oraz specjalnego urządzenia do destabilizacji toru jazdy. Były też porady jak udzielać pomocy przedmedycznej, jak zachować się w trakcie wypadku oraz o sposobach bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie.

Z kolei w drugiej części, która jest otwarta dla wszystkich chętnych pań, przewidziano wiele atrakcji oraz konkurencji na torze. Będą to: próba z talerzem Jackie Stewarda (talerz z piłeczką zamocowany na masce samochodu), dostawa jajek na czas (pokonanie slalomu z jajkiem umieszczonym na drewnianej łyżce) czy też przejazdy z instruktorem po płycie poślizgowej. Cały czas można skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora zderzenia. Na koniec odbędzie się drift 400 konnym BMW M3 wyposażonym w klatkę bezpieczeństwa oraz fotele kubełkowe i szelkowe pasy bezpieczeństwa.

Na uczestniczki czeka wiele atrakcyjnych nagród, m.in. najnowszy model Fiata z pełnym bakiem paliwa, którym laureatka będzie miała do dyspozycji przez cały weekend, wejściówki do SPA& Wellness, karnety na zabiegi pielęgnacyjne, oraz karnety na tor kartingowy. Impreza rozpoczyna się w południe i potrwa do godziny 16. Jej organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie wspólnie z Grupą Driveart. ODTJ znajduje się w Lublinie przy ulicy Grygowej.

(fot. lublin112)
2015-03-08 11:59:58

13 komentarzy

 1. O, tor się znalazł

  • no i co z tego, szkoda, że nie w kuchni się doskonaliły, to pożytek byłby przynajmniej jakiś

 2. To nie tor…

 3. Wiklinowy nocnik

  przyda im się to może więcej w filar wiaduktu na jana pawła nie walną

 4. To może niech Panie nauczą się prawidłowo ruszać na światłach i prawidłowo zmieniać pas 🙂

 5. Wiklinowy nocnik ty naprawdę gupi jesteś jak jeszcze o tym nie wiesz to wiesz.

 6. Mietek z tabletek

  Napisali im który pedał do czego jest i która to prawa strona hahaha czekaj czekaj to do czego te pedały ? hahaha głupie baby

 7. no widzę tak nagłośniona akcja była że hej 🙂 widać tłumy przybyły na płytę poślizgową WORD bo torem tego nie można nazwać :/ Brawo dla organizatorów za info o kacji w mediach hahahaha dopiero teraz się dowiedziałam 😀 😀 nie mogę hahahaha

 8. Pieszy, rowerzysta, puszkarz

  Katmar, a To Twoje święto dzisiaj, excusemoix, wczoraj było?

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas