Dzielnicowa na medal. Z własnych środków pomogła rodzinie w trudnej sytuacji finansowej

Do włodawskiej komendy wpłynęło podziękowanie od mieszkanki gminy Hanna dla dzielnicowej. Funkcjonariuszka z własnych środków pomogła rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej.

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie wpłynęło podziękowanie od jednej z mieszkanek gminy Hanna. Kobieta chciała w ten sposób wyrazić wdzięczność za okazaną pomoc ze strony dzielnicowej, która z własnych środków i w prywatnym czasie pomogła rodzinie kobiety w trudnej sytuacji finansowej.

Funkcjonariuszka przekazała rodzinie obuwie, odzież i inne środki. Autorka podziękowań w swoim piśmie podkreśliła, że dzielnicowa to wyjątkowa osoba oraz, że „jak mieszkam tu 30 lat do tej pory nie spotkałam się z tak ogromnym sercem”. Komendantowi Powiatowemu Policji we Włodawie kobieta pogratulowała „tak wspaniałych ludzi, którzy nie są obojętni na biedę i chorobę innych ludzi” i poprosiła, żeby „Pani Ania była jak najdłużej naszym dzielnicowym”.

St. sierż. Anna Brandt służy w Policji od 8 lat. Służbę rozpoczęła w KPP w Żyrardowie, a od 2015 roku pełni służbę w KPP we Włodawie, gdzie od 4 lat zajmuje stanowisko dzielnicowego.

(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Po znajomości pomogła: ona Anna, gmina Hanna to się składa.
  Na poważnie to szacun, czy pani gumą młodzież po goleniach okłada? (to takie z mojej młodości wspomnienia traumatyczne odnośnie dzielnicowych).

 2. Oby było coraz więcej funkcjonariuszy o takiej mentalności a jak najmniej skrzywionej młodzieży JP na 100%…

 3. A taka bieda w Policji a tu prosze jak forsa szasta

  • jak w policji,ale w państwie dobrobyt,już nie ma ponoć głodnych,nagich ,bosych dzieci

 4. Ja i pewnie zdecydowana wiekszość z nas ,takiego wspaniałego funkcjonariusza policji nie znam , nigdy nie spotkałem i zapewne nie spotkam ,bo tacy zdarzają sie raz na kikaset osób ,albo i rzadziej .Mnie funkcjonariusz kojarzy się tylko i wyłacznie z sankcjami i mandatami za byle pierdołę .np.za zjechanie z pokrytej lodem drogi ,albo nie zapiecie pasów ,albo nie właczenie świateł

  • A Ty myślisz, że oni to robią z czystej złośliwości? Bo mi się wydaje, że taka ich praca…

   • Jeśli popełnia się wykroczenie( nie zapięcie pasów, nie włączenie świateł ) należy się mandat . Gdyby Szanowny Pan Wojtek przestrzegał przepisów obowiązujących tak sytuacja nie miałaby miejsca. Typowe Polskie zachowanie pretensje do całego świata tylko nie do siebie ukradłem batonik ze sklepu co ta policja ode mnie chce przecież to pierdoła …..

    • Gdyby polskiej policji nie chodziło tylko o zyski, można ludzi upomnieć, a skoro piszą mandaty tak ze abonament za nie zapięte pasy mam opłacony, tak że głęboko w poważaniu mam te ich mandaty, nie zmuszą mnie tym do zapięcia pasów, jeżeli by chodziło im o bezpieczeństwo, i powiedzieli wprost że panie powinien pan jeździć w pasach, nie zapięcie pasów może skutkować wypadkiem czy coś takiego, a nie panie nie zapiał pan pasów 200 zł mandatu, mówię panie dopiero ruszyłem rozładunek miałem może upomnienie jakieś, w odpowiedzi ja tu nie stoję żeby pana upominać, tak im chodzi o bezpieczeństwo, zero wyjaśnienia kasa wzięta jest spoko. oczywiście nie wspomnę że Panowie „piesełkowie” mają wyliczony przychód z mandatów na przyszły rok także im chodzi o bezpieczeństwo a nie ściąganie haraczy z obywateli. dodatkowo pani policjant jest bohaterką, nie tak jak pan złodziej oszust stonoga, ona pomogła jednej rodzinie on już myślę że grubo ponad 100 osób, to jest oszustem i naciągaczem, bo wyjął kasę z swojej fundacji zanim jeszcze miał wpłacone, gratulacje dla was cebularze, gratulacje dla pani policjant bo to świadczy o tym że tam też pracują ludzie. w małych ilościach ale pracują, a może pani policjant jest jakimś, komendantem, wtedy jeżeli jej podwładni wypełnią minimum mandatów, pani komendant dostanie 5000 zł premii także jest się z czego podzielić. oczywiście druga strona medalu, pani nie wypisuje mandatów komu popadnie, nie ma wyników nie ma premii, jak będzie pani chciała urlop nie dostanie bo potrzeba policjantów, POLSKA POLICJA TO SKORUMPOWANA SŁUŻBA, IM NIE CHODZI O DOBRO POLAKÓW, TYLKO O ZAPYCHANIE DZIUR FUNDUSZAMI KIIEROWCÓW.. Kiedy cebulaki to zrozumiecie?? jeszcze kogoś policjant musi zabić bo zastrzelił dilera, przy którym nic nie znaleźli, i oczywiście do jego domu nie musieli wchodzić, bo to diler nie tak jak znajdą przy kimś gracz czy dwa gramy trawy wtedy dom od razu rozniesiony w poszukiwaniach. ( TU w koninie niby diler a nawet w jego domu nie byli) i śmieszny wyrok 4 lata za zabójstwo z premedytacją, a nie jak oni mówią nie umyślne spowodowanie śmierci, jakie nie umyślne celując do kogoś z klamki, myślał że się kula odbije od młodego??
     oczywiście nie tak jak typ poddusił policjantke to już usiłowanie zabójstwa.. POLSKIE PRAWO MA MIAŻDZYĆ SWOICH OBYWATELI A NIE IM POMAGAĆ!!!!

    • Niezapięcie pasów nie powinno być wykroczeniem tak jak samobójstwo nim nie jest chyba . Jadę wieczorem przez las nikogo na drodze i z tyłu dyskoteka tu w lesie jest ograniczenie do 50 km/h -400zł mandatu wie pan tu są dzikie zwierzęta może pan rozbić samochód albo nawet zginąć . I właśnie biorę samochód w salonie obowiązkowo AC /OC/NW/ubezpieczenie kredytu na wypadek trwałego uszczerbku lub śmierci , w pracy ubezpieczenie grupowe kredyt konsumencki ubezpieczony , co miesiąc składka NFZ składka rentowa itp.DRODZY FUNKCJONARIUSZE UBEZPIECZYCIELI NIE MUSICIE DBAĆ O MNIE NA PUSTEJ DRODZE BO TO JA SOBIE ZROBIĘ KRZYWDĘ NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ UBEZPIECZALNI PŁACĘ TO NIE KARAJCIE BYM NIE SKORZYSTAŁ .

     • Taa, jak będzie ostateczny finał to pół biedy, ale jak coś ci nie wyjdzie do końca, to z moich podatków będą ciebie leczyli przez kilka dekad. A z tym ubezpieczeniem to pewnie OWU i warunków specjalnych nie czytałeś, bo wiedziałbyś, że za przyczynienie się do szkody ubezpieczyciel wypłaci ci tylko symboliczną złotówkę. W przypadku wypadku samochodowego jak ci udowodnią brak zapiętych pasów to nie licz, że dostaniesz odszkodowanie za szkody na osobie. Więc jeżeli już to policjanci dbają o twoje dobro, a nie o dobro chytrych ubezpieczycieli. Niestety zgodnie ze starą zasadą nie ma kary nie ma miary, pouczenia nic nie dają. Kara aby odstraszała od niepożądanych zachować musi być dotkliwa. Aby miała przymiot dotkliwości musi być odczuwalna w budżecie. Nie może też być zbyt surowa, bo traci sens oddziaływania na przyszłość. Zapinanie pasów nie jest wymysłem policji, ale potrzebą społeczną. Leczenie crashmana, który nie miał zapiętych pasów kosztuje więcej niż powrót do zdrowia tego co miał zapięte pasy. Koszty ponosi społeczeństwo, więc my wszyscy. Przez takich jak ty płacimy większe podatki, albo brakuje na leczenie nowotworów. Podobnie sprawa ma się do prędkości. Może twoim głupawym zdaniem przekraczanie prędkości wpływa tylko na ciebie, ale tak nie jest. Nie poruszasz się po pustych drogach. Co będzie jak z powodu nadmiernej prędkości wpadniesz w poślizg, przejedziesz na drugi pas ruchu i zabijesz, albo poważnie zranisz innego uczestnika ruchu np. rowerzystę. Z takim myśleniem powinno się ciebie poddać badaniom psychiatrycznym i zakazać prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

 5. Wojtek ,bo oni nie są od tego zeby czynić dobro ,tylko wystawiać nam mandaty i zarabiać na swojego pracodawcę

 6. Jedyne co od policji dostałem to parę razy wpier… Szacunku dla pani

 7. Cieee chorrroba !!!

  Ile osób ma pani w kolejce przed swoim domem?

 8. Wyobrażacie sobie, że każdy policjant tak postępuje? Nie chcę takiej policji. Wystarczy że będą przestrzegać prawa

 9. Szanowna Pani, dobro powraca i to po wielokroć. Czego Pani życzymy. Wyrazy uznania dla rodziców za takie wychowanie.

 10. I to się ceni.
  Pozdro dla pani Anny.

 11. Szacunek tej pani jako osobie prywatnej, bo zrobiła to prywatnie. Cały czas sztucznie kreuje się kilka zawodów, oto przyklady – strażak po służbie zrobił to i to, – policjant po służbie zrobił to i to. Czyż naprawdę nie ma przypadków że hydraulik coś zrobił po swojej służbie, krawcowa, murarz, informatyk, sprzedawca, księgowy etc. Gdy pomocy udzieli księgowa z np betoniarni to też będzie można przeczytać o takim fakcie???

 12. Żeby jeszcze tak księża pomagali biednym A nie tylko zbieranie na nowe Audi i laseczki. Biskup to już w ogóle nie pomoże bo brzuch hoduje jak u knura.

 13. Najdelikatniej określając jest to smutne, że Policja robi się taka żałosna i wychodzi poza ramy tego do czego ściśle jest powołana. Z drugiej strony to dobrze, że są w niej ludzie, co pomagają innym, ale wyznacznikiem jakości policjanta powinny być inne osiągnięcia np. ilu zatrzymał sprawców przestępstw na gorącym uczynku, lub dilerów narkotykowych. Ciekawe czy ta Pani może się tym pochwalić. Od pomocy są inne instytucje takie jak Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, może tam by jeszcze lepiej się ta Pani sprawdziła. Swoją drogą dziwne jest to, że ta kobieta nie potrafiła napisać wniosku do GOPSU o pomoc, a podziękowania do Komendy już tak. Ciekawe ilu nagle zrobi się naśladowców jak ta medialna sprawa z przeprowadzeniem staruszki po przejściu, nagle prawie w każdym mieście wojewódzkim zaczęli zatrzymywać radiowozy i przeprowadzać osoby.

 14. wielki szacun dla pani ………..a gdzie sa tzw mopr czy mops sami sobie pomagaja ?

 15. Pewien piekarz dał chleb biednemu gratis,to zbankrutował ,a ona daje prezenty.Jutro w sprawie jej darowizny zajmie się UWS.Wszyscy są równi wobec prawa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach