Dzieci w tej gminie miały dzisiaj wolne od szkoły z powodu pogody. Jutro nie mogą już liczyć na to samo

Po dzisiejszych porannych problemach komunikacyjnych, jakie wystąpiły w niektórych powiatach w naszym regionie z powodu gołoledzi, prognozy meteorologów na piątek są znacznie korzystniejsze. W wyniku oblodzonych jezdni, w jednej z gmin odwołane zostały nawet zajęcia w szkołach.

Do ferii zimowych w województwie lubelskim pozostał jeszcze jeden dzień. Nic więc dziwnego, że uczniowie odliczają już godziny, kiedy zakończą piątkowe zajęcia i czekać ich będzie dwa tygodnie laby od szkoły. Niepodziewanie, dodatkowy wolny dzień miały dzisiaj dzieci z gminy Jarczów w powiecie tomaszowskim.

W szkołach podstawowych w Jarczowie, Chodywańcach i Gródku odwołane zostały zajęcia z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Dokładnie chodziło o gołoledź, jaka nad ranem pojawiła się na drogach. Jak nas poinformowali czytelnicy, decyzję taką podjęto mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów. Spacer po oblodzonych chodnikach, czy też dowożenie dzieci autem przez rodziców, niosło za sobą ryzyko wystąpienia wypadku.

Prognozy pogody na piątek są korzystniejsze i meteorolodzy nie przewidują już występowania tego typu niekorzystnych zjawisk w naszym regionie. Tak więc dzieci i młodzież z naszego regionu nie mają co liczyć, że podobna sytuacja się powtórzy, a tym samym rozpoczną wcześniej ferie. Temperatura nocą ma wynosić od 2 do 4 st.C, zaś w dzień od 4 do 6 st.C. Nie będzie też opadów, które są jednym z głównych czynników tworzenia się gołoledzi.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Jerzy Gondol Znadwisły

  Temperatura nocą ma wynosić od 2 do 4 st.C, zaś w dzień od 4 do 6 st.C., a u mnie nocą jest minus 15 -27, a w dzień (4 godzinny) minus 12-25,śniegu na dobę przybywa 3-15 cm. Codziennie dzieci do szkoły odległej o 19 km dpcierają na czas i nikt z powyższych powodów nie płacze w obie garście i nie narzeka na to ze drogowcy nie posypali bo ich tu po prostu nie ma.

 2. To chyba wczesny prima aprilis z tym wolnym przez gołoledź.

 3. Każdy pretekst jest dobry by nauczyciele mieli wolne.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach