690 680 960

Dzieci przyniosły niewybuch przed budynek wielorodzinny

W poniedziałek na terenie Bełżca doszło do groźnego zdarzenia. Dzieci w trakcie zabawy natrafiły na znalezisko z czasów II wojny światowej, a następnie przyniosły je w rejon jednego z budynków wielorodzinnych.

W poniedziałek dyżurny tomaszowskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Bełżca, że pod blokiem w którym mieszka, znajduje się przedmiot przypominający materiał wybuchowy.

Jak ustalili na miejscu policjanci, odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej.

Jak się okazało, nieświadome zagrożenia dzieci, znalazły pocisk podczas zabawy niedaleko miejsca zamieszkania. Następnie wybuchowe znalezisko przyniosły w rejon jednego z budynków wielorodzinnych.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Jakiekolwiek manipulowanie przy niewybuchu grozi jego detonacją. Wówczas może dojść do uszkodzenia ciała, a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas