Dyżurny policji uratował desperatowi życie

30-latek zadzwonił na policję z informacją, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurny asp. szt. Jan Augustynek, który odebrał telefon odwiódł mężczyznę od tego zamiaru.

Wczoraj dyżurny chełmskiej policji odebrał zgłoszenie o możliwości odebrania sobie życia przez 30-letniego mężczyznę przebywającego na terenie gminy Siedliszcze.

Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole. Liczyła się każda chwila, nie wiadomo było, w którym kierunku udał się mężczyzna. Dyżurny po kilku nieudanych próbach nawiązał z nim telefoniczny kontakt.

Przez blisko pół godziny rozmawiał z nim i odwodził od tego zamiaru. Uspokojony rozmową powiedział gdzie się znajduje. Mundurowi odnaleźli mężczyznę na jednym z przystanków autobusowych. 30-latek nie odniósł żadnych obrażeń, został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. A jak ktoś normalny chciałby się dodzwonić w ciągu tych 30 min.?

  • abc z elementarza

   Nie jedno zgłoszenie system jest w stanie przyjąć w tym samym czasie i nie jeden człowiek tam pracuje ale ty byś się nie dodzwonił…

 2. Kolejny nieudacznik nie mial odwagi sobie pentelki założyć

 3. Cieee chorrroba !!

  Mam mieszane odczucia tematu. Z jednej strony ów desperat żyje, a z drugiej strony co społeczeństwo będzie mieć z takiego rozchwianego człowieka… powtórki z „rozrywki” ?

  • A może czasami warto by taki desperat porozmawiał… opowiedział… miał świadomość że jednak ktoś go słucha… skad wiesz że rozchwiany, może gama róznych sytuacji mu sie nałożyła. Być może, to będzie tylko jeden taki epizod w jego życiu, kiedy będzie czuł taką bessilnośc…

 4. No i po co.

 5. Na zdjęciu to wygląda tak,jakby bardzo ciężko żałował tego co zrobił.Szkoda.

 6. Pewnie gosc po studiach co wszedzie mu dziękują w pracy fizycznej bo za wolny i niekomunikatywny, a on szuka od lat bezskutecznie pracy w biurze bez prawa dobzasiłku.
  Tskim powinno jakos panstwo pomagac albo powinny byc Unijne projekty, a nie dając nieżyciowo tylko tym co rok bez pracy są (byc rok bez pracy jest niemożliwe zresztą)

 7. Hmmm hipoteza ciekawa, ale jednak wykluczam tą możliwość. Nie umniejszam ludziom pracującym fizycznie inteligencji, ponieważ niejednokrotnie rozwiązaniami, którymi oni rozwiązują problemy techniczne roz.ebało by umysły inżynierom. To jednak Tobie radzę przeczytać to co napiszesz, zanim udostępnisz. Ni jak Ciężko mi to pojąć co piszesz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja