Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dyplomy i gratulacje dla 7-latka i jego 12-letniej siostry za bohaterską postawę (zdjęcia)

Komendant parczewskiej Policji insp. Krzysztof Kozyra wręczył wczoraj 7-letniemu Jakubowi i jego 12-letniej siostrze Zuzannie dyplomy za bohaterską postawę.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie gościli 7-letni Kuba i jego 12-letnia siostra Zuzanna oraz ich mama. Dzieci zostały zaproszone przez komendanta jednostki – inspektora Krzysztofa Kozyrę, który osobiście chciał im pogratulować bohaterskiej postawy.

Przypomnijmy, dzieci 13 lipca tego roku uratowały życie swojej mamie, która w domu straciła przytomność. Około godziny 20 młody chłopiec zauważył, że jego mama zemdlała i osunęła się na podłogę tracąc przytomność. 7-latek wziął telefon komórkowy i wybrał numer alarmowy 112. W tym czasie jego 12-letnia siostra zaopiekowała się mamą do czasu przybycia służb ratunkowych.

– Błyskawiczna reakcja rodzeństwa i zachowanie zimnej krwi zasługuje na najwyższe słowa uznania – powiedział do małych bohaterów komendant wręczając dyplomy i upominki.

7-letni Kuba w trakcie rozmowy z komendantem przyznał, że w przyszłości chciałby zostać policjantem.

Dyplomy i gratulacje dla 7-latka i jego 12-letniej siostry za bohaterską postawę (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

6 komentarzy

 1. I gratulacje dla matki, że tak wychowała dzieci oraz także gratulacje dla nauczycieli w szkole gdzie te dzieci chodzą.

  Widać że zostały nauczone do czego służą komórki oprócz FB i gier.

 2. brawo młodzież

 3. „7-letni Kuba w trakcie rozmowy z komendantem przyznał, że w przyszłości chciałby zostać policjantem.”
  oh… to się chłopakowi odwidzi za jakieś 10 lat.

 4. Tatattatata a za kilka.lat mandaty za przekroczenie o 10 na godzinę!!

 5. duże dzieci…więc zrobiły, to co powinny…niektórzy dorośli tracą głowę…
  mój 5 letni bratanek zadzwonił do mnie 22 lata temu jak jeszcze nie było komórek…potrafił wykręcić numer i powiedział, ze babcia się źle czuje…natychmiast wsiadłam w samochód i z mamą przyjechałyśmy…okazało się, że pękł wrzód na żołądku…

Z kraju