Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu pojazdu osobowego z przyczepą

W sobotę wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z przyczepą ciągniętą przez ciągnik rolniczy. Dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Do wypadku doszło w minioną sobotę około godziny 19 na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Wólka Abramowska w powiecie biłgorajskim, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Bononia. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę ciągnika rolniczego marki Ursus, który na przyczepie przewoził drzewo o długości ponad 16 metrów. Kierujący toyotą jadący w stronę Frampola uderzył w przyczepę, która nie posiadała żadnego oświetlenia.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 48-letni kierowca oraz 46-letnia pasażerka toyoty. Kierujący pojazdami mężczyźni byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia nie była oświetlona. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Ciągniki rolnicze, szczególnie te ciągnące załadowane przyczepy to pojazdy wykonujące tak gwałtowne manewry, że ich zachowanie jest nie do przewidzenia, a ewentualne zderzenie nie do uniknięcia.
  Z drugiej strony kierujący osobówką miał teoretyczne pierwszeństwo przejazdu. Ale jak to się przyjęło pisać na tym forum w takich sytuacjach. Pierwszeństwo na cmentarz.

 2. Jednemu pomylił się dzień z nocą, a drugiemu droga ekspresowa z małomiasteczkową uliczką w obszarze zabudowanym. Jeden warty drugiego.
  To, że ktoś nam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu (bo np. poruszał się pojazdem wolnobieżnym) nie jest jeszcze przyzwoleniem na taranowanie tego kogoś. Skrzyżowanie dróg to szczególne miejsce na którym należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że mamy wolną drogę. Ten traktor nie spadł nagle z księżyca.

  • A pisząc w skrócie, trzeba było jechać 50km/h to nikomu nic złego by się nie stało.

   • I sedno sprawy!
    Do gelo: nazywanie ciężko pracujących ludzi „prymitywami” dowodzi że sam jesteś prymitywem…

    • to ze ciężko pracuje nie zwalnia go od pracy mózgiem. Ci ;ludzie mogli zginąc prymitywny dzbanie skoro tego nie rozumiesz . Widocznie wieśniak nie ma mózgu skoro jechał jak jechał.

 3. co trudno napisać że prymityw ze wsi prowadził toto i naraził ludzi na utratę zdrowia?

  • Ciebie wsadzić do ciągnika i podpiąć choćby kopaczkę do ziemniaków, to tak jakby wsadzić Cię do kokpitu boinga 737. Pół metra nie przejechałbyś nawet.

 4. „to ty nie widziosz że jo wyjeżdzo?”

 5. Ku..wa jak Transformers 🤨

 6. W tamtym rejonie to norma. Kiedyś jechałem w stronę Frampola i też w ostatniej chwili wyminąłem ciągnik, który jechał bez żadnego oświetlenia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8833zł 1.13%
  • GBP 4.9467zł 1.4%
  • EUR 4.5272zł 0.73%
  • CHF 4.1998zł 0.62%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki