Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie kobiety spadły z platformy sadowniczej. Kierujący ciągnikiem był pijany

Wczoraj w trakcie zbioru jabłek w Majdanach doszło do groźnego zdarzenia. Dwie kobiety spadły z platformy sadowniczej. Jedna z nich z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem 48-latek w miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem w Majdanach w gminie Opole Lubelskie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w trakcie wykonywanych prac rolniczych.

Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie przewozu zebranych jabłek znajdujących się na skrzynio-paletach przy użyciu platformy sadowniczej podpiętej do ciągnika, w chwili wykonywania manewru skrętu na skrzyżowaniu, dwie kobiety jadące na platformie spadły z niej. 32-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jak ustalili policjanci ciągnikiem kierował 48-latek z gminy Wilków. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiety były trzeźwe – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci apelują o ostrożność

W związku z sezonem prac polowych, policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Przystępując do prac należy być przede wszystkim trzeźwym.

Dwie kobiety spadły z platformy sadowniczej. Kierujący ciągnikiem był pijany

fot. Policja Opole Lubelskie

13 komentarzy

 1. … taka okolica, silnie skażona alko

 2. pewnie przerabiają jabłka na alkohol

 3. To one na jabłkach jechały ?

 4. jabłka sfermentowane, nawdychał się nieświadomie

 5. Nie ma chętnych że takie stawki pracować i jest jak jest.
  Ciekawe czy panie dostaną odszkodowanie.

 6. Kto jest z platformy zawsze pada na pysk.

  • Do tej pory nie zauważyłeś, że w końcu nadszedł czas, kiedy to cały PiS leci na pysk? Oczywiście, jeszcze próbują brzydko się chwytać, robić mądre miny, gadać o jakimś zwycięstwie, zabezpieczać tłuste koty i tłuste kocice, przekupić PSL…

 7. platforma zle mi sie to kojarzy…

Dodaj komentarz

Z kraju