Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł z pola prawie 50 kg marchwi. Dostał mandat i oddał równowartość skradzionego mienia

Jadąc w pobliżu pola zauważył leżącą kupkę marchwi. Wysiadł z auta, naładował jej pełne siatki i ruszył dalej. Łącznie ukradł 50 kilogramów tego warzywa. 29-latek został namierzony przez policjantów i dostał mandat. Co więcej musi jeszcze oddać właścicielowi zbiorów równowartość skradzionego mienia.

– Policjanci przypominają, że kradzież cudzej rzeczy zawsze podlega karze. Jeśli wartość skradzionego mienia nie przekracza 800 zł jest to wykroczenie. Przepisy mówią wyraźnie, że kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – wyjaśnia aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Wczoraj przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który jadąc przez jedną z miejscowości w pobliżu Hrubieszowa zatrzymał się przy polu, gdzie na kupkach leżała marchew.

Mężczyzna wysiał z auta, a następnie nazbierał sobie jej pełne siatki. Łącznie wyszło około 50 kilogramów tego warzywa. Nie przypuszczał, że zostanie zauważony i że ktoś powiadomi o tym fakcie policję. Mundurowi zaś dość szybko go namierzyli.

– 29-latek został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym. Musiał naprawić także wyrządzoną szkodę, zwracając właścicielowi płodów rolnych równowartość skradzionej marchwi – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

18 komentarzy

  1. Jeszcze nie rządzą a już zapowiadają podwyżkę za prąd niedzielę pracujące

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo