Dwie 19-latki staną przez sądem. Jedna za spowodowanie kolizji, druga za jazdę bez uprawnień (zdjęcia)

W niedzielę po południu w Skrobowie doszło do zderzenia motoroweru z pojazdem osobowym. Na szczęście zdarzenie zakończyło się tylko na uszkodzonych pojazdach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 16 w miejscowości Skrobów w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – osobowego renaulta i motoroweru.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że 19-letnia kierująca pojazdem marki Renault, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z kierującą motorowerem marki Longbo. W wyniku tego zdarzenia, 19-letnia motorowerzystka została przetransportowana do szpitala.

Na szczęście obrażenia kobiety okazały się niegroźne. Obie 19-latki były trzeźwe. Policjanci, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej osobówką. Młoda kobieta za spowodowanie kolizji drogowej będzie odpowiadać przed sądem. Z kolei druga z uczestniczek będzie odpowiadać za jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania.

(fot. KP PSP Lubartów)

11 komentarzy

 1. Jeżeli kierująca motorowerem miała ukończone 18 lat nie potrzebuje uprawnień do kierowania. Uprawnienia o kierowania pojazdem do 50cm3 niezbędne są od 13 do 18 roku życia.
  Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

  Pozdrawiam.

  • Może skuter miał większą pojemność…

  • Osoby które urodziły się przed 12 stycznia 1995 roku mogą prowadzić motorower lub lekki samochód bez uprawnień. Nie jest to jednak żadne pocieszenie, że po drogach mogą poruszać się legalnie osoby bez pojęcia o przepisach drogowych.

   • Faktycznie zmieniły się przepisy i jak ktoś urodził się po 12.01.1995 to musi posiadać prawo jazdy kat. AM lub B.

 2. Zastanawiam się co daje takie „zatrzymanie uprawnień za rażące naruszenie przepisów ” …. przecież te uprawnienia zaraz jej oddadzą i gdzie tu jakaś nauka i wnioski ze zdarzenia ? …przydała by się jakaś porządna nauczka w postaci obowiązkowego szkolenia i zaliczenia egzaminu z przepisów ewentulanie jakiegos obowiązkowego wolontariatu w pomocy dla niepelnosprawnych ofiarach podobnych wypadków …

 3. pewnie skuter miał pojemność powyżej 50cm3

 4. He he znowu włączając się do ruchu w Lubartowie nie ustąpił pierwszeństwa. Łone majo to w genach

 5. A jakież to uprawnienia są wymagane do prowadzenia „motoroweru”, jeśli osoba ów motorower prowadząca ma ukończone 18 lat? No chyba, że pojazd z tego zdarzenia nie spełnia warunków technicznych do uznania go za motorower i jest motocyklem (czyli poj. silnika pow. 50 ccm, oraz ponad 4 kW mocy – dotyczy to też „elektryków”)…

  • Również przeoczyłem zmianę przepisów. Teraz wszyscy urodzeni po 12.01.1995r muszą posiadać prawo jazdy kat. AM lub B aby prowadzić skuter o poj. do 50cm3

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja