Dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Największa grupa zakażeń w Lublinie

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 276 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na terenie woj. lubelskiego minionej doby odnotowano dwanaście nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 267 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (72), wielkopolskiego (52), małopolskiego (44), mazowieckiego (28), łódzkiego (19), lubelskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), lubuskiego (6), opolskiego (2), pomorskiego (2), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1), zachodniopomorskiego (1) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego minionej doby odnotowano dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
– czterech kobiet w wieku powyżej 60 lat z Lublina, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu opolskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 0-20 lat z Białej Podlaskiej, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 14 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 832 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 592 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Tomaszów Mazowiecki, 80-M Zgierz, 87-K Kędzierzyn Koźle, 70-K Poznań, 94-K Bytom, 78-M, 84-K, 81-M, 84-M Racibórz, 69-M Tychy, 60-M Wrocław, 76-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem: 38457/1 588 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 27756 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

(fot. pixabay.com, MZ)

Zobacz również

66 komentarzy

 1. Adam z Chrobrego

  Uważam, że jeżeli w bloku zostanie stwierdzony przypadek koronawirusa to wszyscy, którzy mieszkają w danej klatce powinni być skierowani na 2 tygodniową kwarantannę i przejść przymusowe badania.

  • widać, że siedzisz w domu i nie pracujesz. Leśne dziadki niech siedzą. a przymus to możesz sobie wprowadzać u siebie na chacie 😉

  • Może lepiej profilaktycznie rozstrzelać. Będzie spokój.

 2. Ale co jakiś konkretny zakład pracy, te wszystkie przypadki mają ze sobą jakiś związek czy są porozrzucane po całym Lublinie, a ludzie się nawet nie znają?

 3. pracownik fizyczny

  Zaczęły do pracy znów przyjeżdżać Ukraińce, nie wszyscy stosują się do obowiązku kwarantanny jak choćby ten co rozbił samochód w niedzielę i są efekty.

 4. rencista-emeryt

  Dopiero się zacznie na jesieni jak do szkół średnich w mieście zjedzie pół województwa, a uczelnie w mieście (w tym akademiki) ruszą pełną parą. Mam nadzieję, że na jesieni w szkołach i na studiach (przynajmniej tam gdzie się da)) będzie nadal kontynuowana zdalna nauka. UMCS, KUL, licea nie muszą do Lublina przyjeżdżać, a studentów Politechniki, Uniwersytetu Medycznego porozrzucać po rożnych akademikach innych uczelni np. UMCS tak by 1 student przypadał na pokój.

 5. A jak tam w Cocomo? Bezpiecznie?

 6. „U siedmiu zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem” – informacja z dziennika wschodniego

 7. A znaleźli już Ukraińców, którzy mieli odbywać kwarantannę u rolnika pod Ostrowem? Podobno lubartowski policja poszukuje aż 70 osób o które rozpłynęły się po przekroczeniu granicy. Informacja że strony Lubartow24

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska