690 680 960

Dwaj mężczyźni trafili do szpitala po uderzeniu pioruna

Dwaj mieszkańcy gminy Goraj w powiecie biłgorajskim zostali przewiezieni do szpitala po tym jak w miejsce, w którym wykonywali pracę uderzył piorun.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 15 w miejscowości Wólka Abramowska w gm. Goraj w powiecie biłgorajskim. Dwaj mężczyźni w wieku 79 i 42 lat przy użyciu ciągnika rolniczego wykonywali prace polowe.

W pewnym momencie zaczął padać deszcz. Mężczyźni wyłączyli silnik maszyny. Podczas, gdy jeden z nich wciąż znajdował się w ciągniku, a drugi postanowił schronić się w pobliskim budynku doszło do wyładowania atmosferycznego.

Uderzenie pioruna było tak silne, że młodszy z mężczyzn został przewrócony na ziemię. Na szczęście ojciec i syn zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i wezwać pomoc. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała ich do szpitala.

(fot. fanipogody.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. a wystarczyło nie wysiadać z pojazdu ,który w przypadku wyładowań jest najbezpieczniejszym miejscem nawet jak bezpośrednio w niego pójdzie wyladowanie

 2. No chyba ze ciągnik był bez kabiny ,to lipa i lepiej szukać innego miejsca

  • Szczególnie c-330, c-360 albo władymirec bez kabiny albo jak z kabiną to pewnie całą blaszaną, w dodatku ciągnik cały z elementów metalowych, więc raczej nie zadziała jak klatka Faradaya. Co innego nowoczesny ciągnik, to już prędzej, choć nie jestem pewien.

 3. Niedaleko Biłgoraja piorun strzelił chłopa w…
  Szybkiego powrotu do zdrowia!

 4. Nie rozumiem… tak ich wytarmosiło a oni jak robokopy jeszcze z buta kilka km do domu poszli… To niewiarygodne…

  • Skoro chciał się schronić w pobliskim budynku, to raczej nie kilka kilometrów od domu. Piorun mógł uderzyć kilkadziesiąt metrów dalej, a skutki zdrowotne, szczególnie młodszy, odczuje po pewnym czasie.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas