Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa liczniki z niezgodnościami. Kierowcy tłumaczyli to błędem diagnostów

W niedzielę policjanci z Łęcznej ujawnili podczas kontroli drogowych dwa przypadki ingerencji w stan licznika. Kierowcy tłumaczyli rozbieżności błędem diagnostów.

Wczoraj łęczyńscy policjanci, podczas kontroli drogowej w miejscowości Charlęż, ujawnili w peugeocie nieprawidłowość we wskazaniach drogomierza. W aucie, którym podróżował 77-latek, licznik „cofnięty” był o ponad 6 tysięcy km.

Z kolei w miejscowości Zezulin, podczas kontroli drogowej 39-letniego kierowcy opla, funkcjonariusze ujawnili kolejną różnicę w stanie licznika o wartość ponad 24 tysięcy kilometrów.

Kierowcy obu pojazdów tłumaczyli funkcjonariuszom, że różnica wskazań licznika spowodowana jest błędem diagnosty. Teraz policjanci będą szczegółowo sprawdzać okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają aktualny stan licznika i porównują z danymi dostępnymi w systemach policyjnych. Zgodnie z nowymi przepisami ingerencja w stan licznika samochodowego stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(Daniel Reche z Pixabay)

9 komentarzy

 1. No to mają policjanci dodatkową robotę ,siedzą i dochodzą kto cofnął licznik ,a jak znajdą oszusta ,to od razu do sądu i na 5 lat bandytę .Tak wygląda teoria ,ciekawe kiedy usłyszymy o pierwszym skazanym

 2. Przecież w sytuacji kiedy to jest przestępstwo diagnosta powinien być zobligowany do wydania odpowiedniego potwierdzenia,wydruku z systemu ile zostało wpisane !!! To nie są k… żarty !!!

 3. do co za jaja ,przecież wydają takie zaswiadczenia ,o aktualnym na dzień przegladu przebiegu ,przynajmniej tam gdzie ja robię przegląd od kilku lat dostaję taki kwitek .ALe to wcale nie znaczy że nie pomylą się przy wklepywaniu tego przebiegu w „system „

  • aha,nie wiem mam nowy samochód jeszcze nie byłem…skoro tak to jest podkładka

   • ja też jeżdżę do 5 lat samochodem…i każdy kupuje z pocałowaniem ręki…bo przebieg poniżej 50000km…teraz będzie pewnie jeszcze mniej, bo zrobiłam przez dwa lata niecałe 14000km…

 4. Diagnosta daje wydruk, to co na papierze, to jest w systemie. Jak ciotka nie sprawdziła, to niech teraz nie składa na diagnostę.

 5. witm. Dlaczego raz w tygodniu jest artykuł o cefnitych licznikach ? Redakcjooo prosze juz nie umieszczać takich artykułów. to tak samo jak byscie opisywali kazdą kontrole policji z calego dnia a ich jest tysiące i takich przypadków też jest setki. bezsens.

 6. Rychu łażący jak marek

  należy systematycznie przypominać, że to jest oszustwem karalnym i tylko ograniczeni umysłowo są nieświadomi kary za to oszustwo