690 680 960

Duży przemyt papierosów udaremniono nad Bugiem

We wtorek Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski znacznej ilości papierosów.

Do zdarzenia doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Skryhiczyn w powiecie chełmskim. Podczas patrolu, funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli stojący w pobliżu rzeki granicznej Bug samochód terenowy. Po podjechaniu bliżej, okazało się, że jest on prawie w całości wypełniony pudełkami owiniętymi czarną folią. Po ich otwarciu okazało się, że w środku znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Pogranicznicy domyślając się, ze sprawcy przemytu najprawdopodobniej uciekli pozostawiając auto wraz z nielegalnym towarem, oraz że papierosy zostały przemycone przez rzekę, natychmiast powiadomili stronę ukraińską, gdzie zatrzymano dwóch mężczyzn z kolejnymi 20 pudłami wypełnionymi papierosami.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w aucie znajdowało się 21 tysięcy paczek papierosów marek Mińsk oraz NZ. Łączną wartość kontrabandy oszacowano na 228 tysięcy złotych. Zatrzymany został także samochód, którym przemytnicy zamierzali przewieść wyroby tytoniowe w głąb kraju. – Pojazd był specjalnie przystosowany do takiego transportu, jego szyby zostały oklejone ciemną folią, tak aby z zewnątrz nie było widać środka auta, dodatkowo usunięte zostały siedzenia pasażerów, aby zmieścić jak najwięcej ładunku- wyjaśnia st. chor. SG Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, oraz trwa ustalanie pozostałych osób uczestniczących w przemycie.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas