690 680 960

Duży pożar w Kalinówce. Płonie stolarnia (wideo, zdjęcia)

Dziesiątki strażaków walczą z pożarem w Kalinówce koło Lublina. Akcja jest niezwykle trudna.

Pożar w Kalinówce koło Lublina został zauważony w sobotę o godzinie 20. Natychmiast powiadomiono straż pożarną. Jak się okazało ogniem objęty był murowany budynek dawnego kurnika, obecnie wykorzystywany jako stolarnia.

Z uwagi na sporą ilość łatwopalnych materiałów, ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Działania gaśnicze są niezwykle utrudnione, gdyż wszystkie znajdujące się w okolicy hydranty są albo nieczynne lub nie ma w nich ciśnienia. Woda musi być dowożona ze sporej odległości.

 

 

Na chwilę obecną nie ma informacji, aby w pożarze ktokolwiek ucierpiał. W akcji gaśniczej bierze udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika oraz okolicznych miejscowości.

Przyczyna pojawienia się ognia będzie ustalana po zakończeniu działań.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Paweł, Ala, Wojciech, Kuba, Przemysław, Sławek)

23 komentarze

 1. Mieliśmy wczoraj walne i byliśmy na nasłuchu. Pozdrowienia dla druhów OSPiPSP.

 2. A która to firma? Ktoś wie?

 3. w tej ruinie nie powinna być prowadzona jakakolwiek działalność gospodarczą. to ruina przy której było strach przejść ja nie wiem jak Ci ludzie tam pracowali i skrecali te meble?! to się nadawało tylko do wyburzenia szkoda że musiał dojść do tragedii żeby to się stało i żeby ten ,,budynek,, przestał straszy

 4. Ciekawe czy kiedykolwiek była tam kontrola z PSP aby sprawdzić warunki ochrony przeciwpożarowej?
  W Polsce zazwyczaj wszyscy są madrzy po szkodzie.
  Teraz pownie się dopiero zaczną kontrole w stolarniach.

 5. Do kogo należą hydranty ? właściciel działki użyczył swojej własności aby woda była doprowadzona ale nie ma obowiązku o hydranty dbać bo to nie jego . Płaci się za wodę i za utrzymanie hydrantów więc właściciel hydrantów powinien je sprawdzać i naprawiać . Właściciel działki nie ma nawet prawa ich naprawiać .

 6. Meblomix, pracowałem tam

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas