690 680 960

Duży pożar w Niemcach. Strażacy z powiatu lubartowskiego doskonalili swoje umiejętności

– Kilkanaście zastępów straży pożarnej pojechało do podlubelskich Niemiec – informowali w piątek nasi czytelnicy. Jak się okazało, to nie był pożar lecz strażacy z powiatu lubartowskiego doskonalili swoje umiejętności, by jeszcze sprawniej nieść pomoc potrzebującym.

W piątek na obiektach Agencji Rezerw Materiałowym Składnicy w Niemcach, wybuchł pożar. W skutek niewłaściwego zabezpieczenia prowadzonych prac ogień pojawił się w jednej z hal magazynowych. Początkowo ogień usiłowali samodzielnie ugasić pracownicy, używając do tego gaśnic i hydrantów wewnętrznych. Jednak nie przyniosło to rezultatu, a ogień i dym rozprzestrzenił się na dużą powierzchnię, stwarzając zagrożenie dla sąsiednich obiektów. Co więcej, podczas przeprowadzanej ewakuacji pracowników okazało się, że brakuje dwóch osób – taki był scenariusz ćwiczeń zgrywających służb ratowniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubartowskiego włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

– Celem ćwiczeń było szkolenie strażaków z zakresu wiedzy operacyjnej, umiejętności posługiwania się sprzętem, rozwiązywania problemów operacyjnych na terenie działań bojowych, a także doskonalenie zasad współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z innymi służbami ratowniczymi – wyjaśnia st. kpt. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Z ćwiczeń skorzystał również gospodarz obiektu, który miał okazję praktycznego sprawdzenia przyjętych procedur w zakresie działań ratowniczo – gaśniczych, a także ewakuacji osób i mienia. W ćwiczeniach udział wzięły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lubartowie, po jednym z JRG nr 4 w Lublinie i JRG w Łęcznej, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemcach, 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubartowskiego z Kamionki, Firleja, Pałecznicy, Ostrówka, Ostrowa Lubelskiego, Nowej Woli, Uścimowa, Wólki Rokickiej i Przytoczna, a także pracownicy Agencji Rezerw Materiałowych, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubartowie, przedstawiciele sąsiednich baz i gmin.

(fot. KP PSP Lubartów)
2015-10-12 21:40:22

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas