Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Duże zmiany w komunikacji miejskiej dla mieszkańców Felina

Od początku lutego mieszkańców lubelskiego osiedla Felin czeka rewolucja w komunikacji miejskiej. Nastąpi wiele zmian.

Wraz z początkiem miesiąca lutego nastąpi wiele zmian w obsłudze komunikacyjnej lubelskiego osiedla Felin. Zmiany są od dłuższego czasu wyczekiwane przez pasażerów i wiele z nich zostało wprowadzonych na liczne prośby ze strony mieszkających tam osób. Najbardziej zadowoleni będą oni z powrotu na osiedle linii nr 7, która od czasu rozpoczęcia remontu ulicy Doświadczalnej została skierowana na pętlę przy ulicy Krępieckiej na terenie Strefy Ekonomicznej.

Po tym jak zakończono remont, i na ulicę Doświadczalną powrócił ruch pojazdów 7 dalej nie zajeżdżała na osiedle. A ze względu, że jest to jedna z najbardziej popularnych wśród pasażerów linii, dostawaliśmy liczne prośby od naszych czytelników o interwencję w sprawie powrotu tej linii na starą pętlę. Jednak jak wyjaśniała Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie –Tuz po nowym Roku zamierzamy wprowadzić kompleksowe zmiany w zakresie obsługi komunikacyjnej dzielnicy Felin. Wówczas zakładany jest również powrót linii nr 7 na pętlę na Felinie. I tak mieszkańcy Felina wreszcie się doczekali, gdyż już za dwa tygodnie komunikację czeka wiele zmian.

Oczywiście najważniejszą jest skierowanie wszystkich kursów linii nr 7 na Felin. Z kolei niektóre z kursów linii nr 23 zostaną wydłużone do przystanku do Felin Uniwersytet, a część autobusów linii nr 28 pojedzie do przystanku Felin Europark. Zlikwidowana zostanie linia nr 758 a w zamian za to wszystkie kursy trolejbusów linii 158 wydłużone będą na Felin. Będą one kursować w dzień powszedni co 10 minut, zaś w soboty i niedziele tak samo jak 758.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również nową linię. Od 3 lutego na trasę wyjadą autobusy nr 70. Jak wyjaśnia Justyna Góźdź, będzie to linia dowozowa na obszarze dzielnicy Felin. – Linia ma na celu przede wszystkim zapewnić bezpośrednie połączenie dzieciom mieszkającym przy ul. Grygowej i Rataja ze szkołą nr 52 przy ul. Jagiełły, jak również umożliwić dowóz do dużego węzła przesiadkowego tj. pętli na Felinie. Linia będzie kursowała tylko w dzień powszedni z częstotliwością co 35 minut. W związku z uruchomieniem nowego połączenia czekamy na uwagi mieszkańców w zakresie godzin kursowania linii nr 70.

Trasa linii nr 70 będzie przebiegała następującymi ulicami: Felin – Doświadczalna – Witosa – Grygowej – Rataja – Brzegowa – Vetterów – Krępiecka – Felin Europark – Doświadczalna – Felin.

(fot. lublin112)
2014-01-15 21:37:19

Jeden komentarz

  1. ojeju jak się każdy troszczy, żeby na Felin każdy z miasta mógł dojechać. bez jaj 7 i tak się zatrzymuje na Witosa przy samym osiedlu, to nie… źle. Garstka dewotek listy pisze żeby 7 na Felin zajeżdżała a setki ludzi do pracy na strefę nie dojadą, co za kraj